PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
23 marca 2024
NIEDZIELA PALMOWA (24.03.2024)
 1. Dzisiaj Niedzielą Palmową rozpoczyna się Wielki Tydzień, w ramach którego obchodzimy najważniejsze dni w ciągu całego roku liturgicznego – Triduum Paschalne. Również dzisiaj zapraszam wszystkich na Drogę Krzyżową. Ze względu na deszczową pogodę, w tym roku wyjątkowo przejdziemy tylko przez Cecenowo trasą jak na Boże Ciało. Rozpoczniemy ją o godz. 15:00. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy!
   

 2. Serdecznie dziękuję wszystkim obecnym na naszych parafialnych rekolekcjach wielkopostnych. Niech Pan Bóg obdarzy Was obfitymi owocami tego świętego czasu. W imieniu ks. Olka dziękuję również za złożone podczas rekolekcji ofiary. Słowa wdzięczności kieruję również do Pani Dyrektor i nauczycieli naszej szkoły za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji szkolnych i zaangażowanie w opiekę nad dziećmi. Bóg zapłać!
   

 3. Jutro, w poniedziałek (25.03.), bardzo ważny dzień w naszej parafii – spowiedź przedświąteczna z udziałem zaproszonych księży. Odbędzie się ona w następującym porządku: • od 18:00 w Cecenowie i Wolini; • od 18:30 w Pobłociu. Spowiadać będziemy do ostatniego penitenta, dlatego proszę przyjść na wyznaczoną godzinę. Serdecznie zapraszam!
   

 4. Również jutro (w poniedziałek, 25.03.) odwiedzę chorych z Komunią świętą. Rozpocznę od godz. 9:00. Jeszcze dzisiaj można zgłaszać dodatkowych chorych.
   

 5. Niedziela Wielkanocna jest jednocześnie ostatnią niedzielą miesiąca, dlatego kolekta świąteczna przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary!
   

 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym panie Katarzynę i Weronikę Kwidzińskie, w Pobłociu p. Anetę Pawlak, p. Marię Szymaniuk i p. Dominikę Zielińską, a w Wolini p. Agnieszkę Latosińską i p. Danutę Rutecką. Bardzo proszę, aby kościół parafialny przygotować już na Mszę św. w Wielki Czwartek. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 7. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy.
   

 8. Zmarł śp. Krzysztof Michałejko (l. 48) z Wolini. Pogrzeb odbędzie się jutro, w poniedziałek (25.03.) o godz. 14:00 w Wolini, a różaniec jeszcze dzisiaj o godz. 18:00 również w Wolini. Msze święte za śp. Krzysztofa zostaną odprawione w Wolini w następującym porządku: • 21.04. o godz. 12:10 – od uczestników pogrzebu; • 28.04. o 12:10 – od kolegów z pracy. Naszego zmarłego brata polecajmy Bożemu miłosierdziu!
   

 9. Plan peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy (podana data to dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 

 • niedziela (24.03.) – pp. Grażyna i Mieczysław Roda,

 • poniedziałek (25.03.) – p. Alfons Kwidziński,

 • wtorek (26.03.) – p. Zygmunt Mach,

 • środa (27.03.) – pp. Angelika i Radosław Wolscy,

 • czwartek (28.03.) – pp. Renata i Bronisław Wałcerz,

 • piątek (29.03.) – pp. Ewelina i Eugeniusz Wilczyńscy,

 • sobota (30.03.) – p. Alfreda Jesiołowska,

 • niedziela (31.03.) – pp. Danuta i Józef Światowscy.

 

 1. Przed nami najważniejsze dni dla Chrześcijan w ciągu całego roku: Triduum Paschalne. Niech każdy dołoży wszelkich starań, aby móc dopełnić obowiązku i uczestniczyć we wszystkie dni w uroczystościach. Serdecznie zapraszam!

 

PORZĄDEK TRIDUUM PASCHALNEGO W NASZEJ PARAFII

[KLIKNIJ TUTAJ]

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl