03 stycznia 2022
Po powrocie z Mszy świętej "kolędowej" warto postarać się o to, aby rodzina zgromadziła
25 grudnia 2021
Kochani Parafianie! W związku z wciąż wysokimi liczbami zakażeń i zgonów wywołanych przez panujący

SAKRAMENT CHRZTU W NASZEJ PARAFII

1. Sakrament chrztu udzielany jest dzieciom w niedziele podczas Mszy świętej o godz. 9:00 w Cecenowie w tych terminach, kiedy Msza święta odprawiana jest w intencji parafian
(w uzasadnionych przypadkach możliwe jest ustalenie indywidualnego terminu).

Terminy udzielania chrztu świętego w 2022 roku:

1.01., 9.01., 30.01., 20.02., 13.03., 3.04., 1.05., 5.06., 26.06.,

17.07., 7.08., 28.08., 18.09., 9.10., 30.10., 20.11., 11.12.,

2. Zgłoszenie dziecka do chrztu powinno być dokonane na 2 tygodnie przed planowanym terminem chrztu w biurze parafialnym.

3. Wymagane dokumenty:

• Akt urodzenia dziecka (do wglądu)

• Wyciąg z aktu ślubu kościelnego rodziców (do wglądu)

• Dane o rodzicach chrzestnych (imiona, nazwiska, adres zamieszkania, wiek)

• Chrzestny musi spełniać następujące warunki:

• Mieć ukończone 16 lat.

• Być praktykującym katolikiem, który przyjął sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrzest, bierzmowanie i Eucharystię.

• Prowadzić życie zgodne z wiarą (nie może być to być osoba, która żyje w związku niesakramentalnym, bądź w wolnym związku- konkubinacie).

• Przedstawić zaświadczenie o praktykowaniu wiary wydane przez proboszcza swojego miejsca zamieszkania.

• Osoby spoza parafii, które z ważnych powodów chciałyby ochrzcić dziecko w naszym kościele, powinny przedstawić zgodę na chrzest wydaną przez swoją parafię.

4. Przygotowanie rodziców i chrzestnych do chrztu dziecka odbywa się w przeddzień chrztu po wieczornej Mszy świętej w plebanii (godzina ustalana indywidualnie).

5. Rzeczy potrzebne do chrztu:

• Biała szata – ozdobna biała chusta, którą dziecko otrzymuje bezpośrednio po chrzcie. Oznacza to, że po chrzcie stało się ono nowym stworzeniem, oczyszczonym z grzechu i przyoblekło się w Chrystusa (na szacie może być wypisane imię dziecka oraz data chrztu),

• Świeca chrzcielna – zapalana na znak, że ochrzczony stał się dzieckiem światłości.