SAKRAMENT CHRZTU W NASZEJ PARAFII

 

1. Sakrament chrztu udzielany jest dzieciom w niedziele podczas Mszy świętej o godz. 9:00 w Cecenowie w tych terminach, kiedy Msza święta odprawiana jest w intencji parafian
 

W UZASADNIONYCH PRZYPADKACH MOŻLIWE JEST USTALENIE INDYWIDUALNEGO TERMINU

 

TERMINY UDZIELANIA CHRZTU ŚWIĘTEGO W 2024 ROKU:

1.01. (14:00), 14.01., 4.02., 25.02., 17.03., 31.03., 21.04., 19.05., 9.06., 30.06.,

21.07., 11.08., 1.09., 22.09., 13.10., 3.11, 1.12., 15.12., 

 

2. Zgłoszenie dziecka do chrztu powinno być dokonane na 2 tygodnie przed planowanym terminem chrztu w biurze parafialnym.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt urodzenia dziecka (do wglądu)

 • Wyciąg z aktu ślubu kościelnego rodziców (do wglądu)

 • Dane o rodzicach chrzestnych (imiona, nazwiska, adres zamieszkania, wiek)

 • Chrzestny musi spełniać następujące warunki:

  • Mieć ukończone 16 lat.

  • Być praktykującym katolikiem, który przyjął sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrzest, bierzmowanie i Eucharystię.

  • Prowadzić życie zgodne z wiarą (nie może być to być osoba, która żyje w związku niesakramentalnym, tzn. bez ślubu kościelnego, bądź w wolnym związku - konkubinacie).

  • Przedstawić zaświadczenie o praktykowaniu wiary wydane przez proboszcza swojego miejsca zamieszkania.

 • Osoby spoza parafii, które z ważnych powodów chciałyby ochrzcić dziecko w naszym kościele, powinny przedstawić zgodę na chrzest wydaną przez swoją parafię.

 

4. Przygotowanie rodziców i chrzestnych do chrztu dziecka odbywa się w przeddzień chrztu po wieczornej Mszy świętej w plebanii (godzina ustalana indywidualnie).

 

5. Rzeczy potrzebne do chrztu:

 • Biała szata – ozdobna biała chusta, którą dziecko otrzymuje bezpośrednio po chrzcie. Oznacza to, że po chrzcie stało się ono nowym stworzeniem, oczyszczonym z grzechu i przyoblekło się w Chrystusa (na szacie może być wypisane imię dziecka oraz data chrztu),

 • Świeca chrzcielna – zapalana na znak, że ochrzczony stał się dzieckiem światłości.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

LAW & ORDER

 

Zadzwoń:

59 811 65 69

+48 604 145 958

Umów się już dziś.

Konsultacje i audyty z udziałem najlepszych specjalistów

strategia zarządzania ryzykiem w każdej branży.

13 kwietnia 2024
W imieniu Rycerzy Kolumba chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy dostarczyli załom na zbiórkę przeznaczoną
06 kwietnia 2024
Dzisiaj obchodzimy w Kościele święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez samego Pana Jezusa i przekazane

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl