OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

28 maja 2023 roku

 

 1. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy zatroszczyli się o przystrojenie naszych kościołów brzózkami na dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Bóg zapłać!
   

 2. W tym tygodniu dobiega końca czas nabożeństw majowych. Od czwartku rozpoczynamy czerwiec, a więc czas szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy, tak samo jak majowe, w dni powszednie po Mszach świętych. Serdecznie zapraszam!
   

 3. Za tydzień obchodzimy w Kościele Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jeśli ktoś jeszcze nie dopełnił tego obowiązku, serdecznie zachęcam, aby pojednać się z Panem Bogiem i przyjąć Komunię świętą.
   

 4. Zapraszam Matki Różańcowe z Wolini na Mszę świętą ze zmianą tajemnic w tym miesiącu wyjątkowo w najbliższy czwartek (1.06.) na godz. 17:00.
   

 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W łączności z nabożeństwem czerwcowym w I czwartek będziemy modlić się o powołania, w I piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej w Cecenowie, a w I sobotę do Niepokalanego Serca NMP. Okazja do spowiedzi świętej będzie w czwartek od 16:30 w Wolini, a w piątek od 16:00 w Pobłociu i od 17:30 w Cecenowie. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 9:00 (nowych chorych proszę zgłaszać do czwartku włącznie).
   

 6. Zbliżamy się do uroczystości „Bożego Ciała” i dlatego już dziś zwracam się z prośbą o zorganizowanie się kolejnych rejonów kolędowych i przygotowanie ołtarzy na tę okoliczność według następującego porządku: • ołtarz I (przy krzyżu) – mieszkańcy Cecenowa (rejon kolędowy: od pp. Groblewskich przez pałac do p. Pawelli); • ołtarz II (u pp. Jachiewicz) – mieszkańcy Wolini (rejon kolędowy: bloki 15-18); • ołtarz III (u pp. Wilczyńskich) – mieszkańcy Pobłocia (rejon kolędowy: od pp. Królik do szkoły); • ołtarz IV (przy figurze Matki Bożej obok plebanii) – mieszkańcy Pobłocia (rejon kolędowy: droga na Dargolezę i Wolinię do pp. Miedzielec). Również już dzisiaj zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji, szczególnie wszystkie dziewczynki pierwszokomunijne, ale nie tylko. Próba odbędzie się w poniedziałek, 5.06., o godz. 18:00 przy kościele parafialnym.
   

 7. W miniony wtorek (23.05.) rozpoczął się proces fumigacji (gazowania) kościoła parafialnego, który potrwa do najbliższego czwartku włącznie i dlatego Msza św. w najbliższą środę odbędzie się jeszcze wyjątkowo w Pobłociu. Od piątku wszystko wraca do tradycyjnego porządku. Serdecznie Wam dziękuję za okazaną wyrozumiałość. Bóg zapłać!
   

 8. W tym roku kończy się umowa dzierżawy parafialnych gruntów rolnych. Jeśli są rolnicy zainteresowani wydzierżawieniem parafialnej ziemi, proszę, aby swoje oferty dostarczali do „Bożego Ciała” na plebanię lub do zakrystii po Mszach świętych. Bardzo proszę, aby oferta zawierała imię i nazwisko rolnika, numer telefonu oraz proponowaną wysokość czynszu dzierżawnego za 1 ha. W sprawie ewentualnych szczegółowych pytań, zapraszam do kontaktu indywidualnego (szczegóły zamieszczone są także na www.parafiacecenowo.pl).
   

 9. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). Tematem numeru jest uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przeczytamy też o święceniach kapłańskich w diecezji pelplińskiej, które odbyły się 20 maja w bazylice katedralnej w Pelplinie. W numerze znalazła się także rozmowa pt. „Ksiądz od owieczek” z ks. Mateuszem Draszanowskim, proboszczem parafii w Szczodrowie, który opowiada o swoim duszpasterskim życiu i niezwykłej pasji. Poza tym wiele interesujących felietonów i ciekawostek. Zachęcam do lektury!
   

 10. Jeszcze w tym tygodniu, ze względu na prace związane z gazowaniem i wietrzeniem kościoła parafialnego, czwartkowa adoracja nie odbędzie się.
   

 11. Dziś ostatnia niedziela miesiąca, a więc kolekta przeznaczona jest na inwestycje parafialne, a konkretnie na sfinansowanie fumigacji i gromadzenie funduszy na wymianę dachów nad prezbiterium i zakrystiami. Już dziś serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary. Bóg zapłać!
   

 12. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Judytę Klasa i p. Sylwię Krygier, w Pobłociu p. Halinę Szwedowską, p. Danutę Pikul i p. Kazimierę Czerwonka, a w Wolini p. Bożenę Jaromij i p. Justynę Miązek. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 13. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”.

 

Intencje mszalne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

LAW & ORDER

 

Zadzwoń:

59 811 65 69

+48 604 145 958

Umów się już dziś.

Konsultacje i audyty z udziałem najlepszych specjalistów

strategia zarządzania ryzykiem w każdej branży.

19 maja 2023
W tym roku kończy się umowa dzierżawy parafialnych gruntów rolnych. Jeśli zatem są rolnicy
13 maja 2023
Dnia 12 maja 2023 roku 28 kandydatów otrzymało w naszej parafii Sakrament Bierzmowania z

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl