Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: notariuszkurii@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

12 września 2022
Termin I Komunii świętej 14 maja 2023 roku, godz. 11:00 (2. niedziela maja) Poniższy
10 września 2022
Siostry i Bracia, Drodzy Kapłani! Od 24 lutego tego roku, kiedy Rosja ponownie zaatakowała

Konsultacje i audyty z udziałem najlepszych specjalistów

strategia zarządzania ryzykiem w każdej branży.

Umów się już dziś.

 

Zadzwoń:

59 811 65 69

+48 604 145 958

LAW & ORDER

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

 

 1. W sobotę rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać w dni powszednie po Mszy świętej. Serdecznie zapraszam do udziału, a młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz dzieciom pierwszokomunijnym przypominam o obowiązkowym udziale w różańcu dwa razy w tygodniu.

 

 1. Zapraszam wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej razem z rodzicami na Mszę św. do Cecenowa w najbliższą niedzielę (2.10., 9:00), podczas której zostaną poświęcone ich różańce.

 

 1. Zapraszam wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, począwszy już od I klasy szkoły podstawowej. Chętnych zapraszam do zakrystii po Mszach świętych w niedzielę lub w ciągu tygodnia.

 

 1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca, a więc kolekta przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary, dzięki którym kolejne plany mogą stawać się rzeczywistością. Bóg zapłać!

 

 1. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła w Cecenowie w czwartek w godz. 19:00-20:00. Podczas adoracji jest okazja do skorzystania ze Spowiedzi świętej.

 

 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Gizelę Mach i p. Martę Groblewską, w Pobłociu p. Anetę Pawlak, p. Jolantę Hildebrandt i p. Alicję Miedzielec, a w Wolini p. Wiesławę Śmielak i p. Agnieszkę Łyszyk. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!

 

 1. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”, z dzieci komunijne po karty do pracy z rodzicami.

 

 1. Zmarł śp. Marian Reńkas (l. 67) z Pobłocia. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13:00 w Pobłociu. Różaniec w intencji zmarłego zostanie odmówiony jeszcze dzisiaj (w niedzielę) o godz. 18:00 w kościele w Pobłociu. Msze święte za śp. Mariana zostaną odprawione w Pobłociu w następującym porządku:
  • 15.11. o godz. 17:00 – od uczestników pogrzebu;
  • 3.12. o godz. 17:00 – od sąsiadów.
  Wczoraj (w sobotę, 24.09.) zmarła nagle śp. Dorota Klawikowska (l. 37) z Cecenowa. Termin pogrzebu zostanie podany w najbliższych dniach, a różaniec za śp. Dorotę odmawiany będzie od dzisiaj (od niedzieli) codziennie aż do pogrzebu o godz. 18:00 w kościele w Cecenowie. Naszych zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu!

 

Intencje mszalne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 września 2022 roku