Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: notariuszkurii@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

  • Akt zgonu,

  • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

  • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

22 kwietnia 2022
„Katechizm Kościoła Katolickiego” w punkcie 1367 uczy: Ofiara Chrystusa i ofiara Eucharystii są jedną
16 kwietnia 2022
Kochani Parafianie, Drodzy Goście naszej cecenowskiej Parafii! Przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia wielkanocne! W ostatnim czasie

Konsultacje i audyty z udziałem najlepszych specjalistów

strategia zarządzania ryzykiem w każdej branży.

Umów się już dziś.

 

Zadzwoń:

59 811 65 69

+48 604 145 958

LAW & ORDER

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

WESPRZYJ REMONT KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO

  1. Dobiega końca miesiąc maj – szczególnie poświęcony Matce Bożej przez nabożeństwa majowe. W naszej parafii odprawiamy je w dni powszednie w łączności z Mszą świętą, a w niedzielę 10 minut przed Mszami świętymi. Serdecznie zachęcam do gromadzenia się na „majowym” przy kapliczkach i krzyżach naszej parafii, a także do modlitwy Litanią Loretańską w gronie rodzinnym. Kandydatów do bierzmowania proszę, aby w ramach obowiązkowego udziału w „majowym”, uczestniczyli w nim dwa razy w tygodniu.

 

  1. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę obchodzimy tzw. „Dni Krzyżowe”, kiedy to będziemy modlić się o urodzaje, uświęcenie pracy ludzkiej oraz za głodujących. W naszej parafii modlitwy te odbywać się będą w łączności z Mszą świętą w poniedziałek w Wolinii, we wtorek w Pobłociu i w środę w Cecenowie. Do wspólnej modlitwy szczególnie serdecznie zapraszam rolników oraz ogrodników.

 

  1. W najbliższy czwartek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencji, aby żyjącym Pan Bóg błogosławił, a dusze zmarłych przyjął do radości Nieba. Zachęcam, aby w tym dniu szczególnie pomodlić się za nasze mamy, uczestnicząc w Mszy świętej i przyjmując w ich intencji Komunię świętą.

 

  1. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, a więc kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje. Trwają już przygotowania, aby niebawem rozpoczęły się prace przy demontażu pierwszego witraża do renowacji. Serdecznie dziękuję za wszelkie składane ofiary. Bóg zapłać!

 

  1. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Honoratę Wnuczyńską i p. Joannę Mikulak, w Pobłociu panie Dorotę i Beatę Wdowiak oraz p. Elżbietę Tereszczuk, a w Wolini p. Patrycję Bronk i p. Teresę Röder. Bardzo proszę, aby pamiętać także o koszeniu trawy. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro.

 

  1. W minionym tygodniu zmarł ś.p. Henryk Bartosik (l. 80) z Wolini. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 24 maja, o godz. 12:00 w Wolini. Różaniec za zmarłego odmawiany będzie dziś i jutro (niedziela i poniedziałek) o godz. 18:00 w kościele w Wolini. Msza święta od uczestników pogrzebu odbędzie się 7 lipca o godz. 17:00 w Wolini. Naszego zmarłego brata polecajmy Bożemu miłosierdziu!

 

  1. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”.

 

Intencje mszalne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

22 maja 2022 roku