Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

13 stycznia 2023
W niedzielę, 8.01.2023 r., po Mszy św. o godz. 9:00 w kościele parafialnym w
10 grudnia 2022
Cieszę się z tego, że po długiej przerwie będę mógł zanieść Boże błogosławieństwo do

Konsultacje i audyty z udziałem najlepszych specjalistów

strategia zarządzania ryzykiem w każdej branży.

Umów się już dziś.

 

Zadzwoń:

59 811 65 69

+48 604 145 958

LAW & ORDER

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
 1. Serdecznie dziękuję wszystkim obecnym na naszym parafialnym kolędowaniu w minioną niedzielę. Bardzo dziękuję wszystkim Paniom, które upiekły na te okazję pyszne ciasta; dziękuję Paniom, które przygotowały stoły na nasze spotkanie oraz zatroszczyły się o uporządkowanie pobłockiego WDK-u po kolędowaniu. Za wszystko składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. W tym tygodniu zapraszam wszystkie Matki Różańcowe na Msze święte w ich intencjach połączone ze wspólną modlitwą i zmianą tajemnic: w Wolini w poniedziałek o 17:00, w Pobłociu we wtorek o 17:00 i w Cecenowie w środę o 17:00.

 

 1. W najbliższą sobotę (11.02.) przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. W związku z tym serdecznie zapraszam wszystkich chorych z naszej parafii na Mszę świętą w sobotę na godz. 17:00 do Pobłocia. Połączona ona będzie z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, wystawieniem Najświętszego Sakramentu z modlitwami za chorych oraz indywidualnym błogosławieństwem chorych Najświętszym Sakramentem (tzw. błogosławieństwo „lourdzkie”). Bardzo proszę, aby zatroszczyć się o chorych w naszej parafii (krewnych, sąsiadów, znajomych) i – jeśli to będzie potrzebne – pomóc w dotarciu do kościoła w tym dniu, zapewniając transport.

 

 1. Po kolędowej przerwie wracamy do tradycyjnej czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 19:00-20:00 połączonej z okazją do spowiedzi. Serdecznie zapraszam, aby wykorzystać ten czas jako okazję do indywidualnej modlitwy i bycia sam na sam z Panem Bogiem.

 

 1. Kolekta w minioną niedzielę przeznaczona była na czekające nas kolejne parafialne inwestycje. Zebraliśmy 1481 zł. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary. Bóg zapłać!

 

 1. Dziękuję za uprzątnięcie choinek i świątecznego wystroju naszych kościołów oraz za cotygodniowe posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Renatę Wałcerz i p. Danutę Puzdrowską, w Pobłociu p. Justynę Majsak, p. Angelikę Graj i p. Wiolettę Hinca, a w Wolini p. Irenę Marcinkowską i p. Annę Wilczyńską. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!

 

 1. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). Tematem numeru jest rozmowa o pomaganiu; o tym, kim są dziś najbardziej potrzebujący i jakie są oblicza biedy. W tym numerze przeczytamy również o święcie Ofiarowania Pańskiego. Ponadto znajdziemy rozmowę z Diecezjalnym Duszpasterzem Rodzin, o istocie małżeństwa sakramentalnego. Poza tym jak zwykle wiele interesujących felietonów i ciekawostek. Są także najnowsze numery czasopism „Misje dzisiaj” (5 zł), „L’Osservatore Romano” (10 zł) i dla dzieci „Świat misyjny” (4 zł). Zachęcam do lektury!

 

 1. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy.

 

Intencje mszalne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA

5 lutego 2023 roku