Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

19 października 2021
W niedzielę, 17 października 2021, w kościele w Pobłociu, uczniowie Szkoły Podstawowej w Pobłociu
16 października 2021
[POBIERZ DRUK WYPOMINEK] Polska mistyczka Wanda Malczewska, w czasie jednej ze swoich wizji doświadczyła

Konsultacje i audyty z udziałem najlepszych specjalistów

strategia zarządzania ryzykiem w każdej branży.

Umów się już dziś.

 

Zadzwoń:

59 811 65 69

+48 604 145 958

LAW & ORDER

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

WESPRZYJ REMONT KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO

 1. Trwa październik – miesiąc nabożeństw różańcowych. W naszej Parafii odprawiamy je w dni powszednie po Mszy świętej. Serdecznie zapraszam do udziału, a młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz dzieciom pierwszokomunijnym przypominam o obowiązkowym udziale w różańcu dwa razy w tygodniu.

 

 1. Zapraszamy na montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Odbędzie się on dzisiaj o godz. 16:00 w kościele w Pobłociu. Po spotkaniu Rada Rodziców naszej szkoły sprzedawać będzie domowe ciasta, a dochód z tej sprzedaży przeznaczony będzie na cele Rady Rodziców.

 

 1. W najbliższy weekend kandydaci do bierzmowania z klas VII i VIII będą uczestniczyć w „Rekolekcjach Ewangelizacyjnych GPS”, które są warunkiem koniecznym do rozpoczęcia przygotowania do bierzmowania. Odbędą się one w piątek (17:00-19:30) i w sobotę (9:00-15:00) w szkole w Pobłociu. Już dzisiaj chciałbym serdecznie podziękować Pani Dyrektor Małgorzacie Pochodaj za przychylność i pomoc w organizacji rekolekcji. Bóg zapłać!

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz „Dzień zaduszny”. W związku z tym można składać wypominki, a także – od ubiegłego roku – oddzielne kartki na Msze święte zbiorowe za zmarłych. Kartki znajdują się z tyłu kościoła. Wypominki zapisujemy na białych kartkach, a u dołu zaznaczamy, w jakiej miejscowości mają być one odmawiane. Za zmarłych wymienionych w wypominkach będziemy modlić się we wszystkie niedziele listopada na 10 minut przed rozpoczęciem Mszy św. Z kolei zmarłych na Msze święte zbiorowe zapisujemy na kartkach kremowych. Te Msze święte będą odprawione 16.11. o 18:00 w Wolini, 17.11. o 18:00 w Pobłociu i 18.11. o 18:00 w Cecenowie. Na dole tej kartki również należy zaznaczyć datę Mszy świętej, podczas której wymienieni zostaną zapisani na kartce zmarli. Bardzo proszę, aby wypominek nie wrzucać na tacę, ale przynosić po Mszach świętych do zakrystii, bądź do biura parafialnego. Ofiary zebrane z okazji wypominek oraz Mszy świętych zbiorowych przeznaczone będą także na pokrycie kosztów trwającego remontu kościoła parafialnego. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać! Kartki do wypominek i Mszy zbiorowych można POBRAĆ także ze strony internetowej naszej parafii, a przy okazji PRZECZYTAĆ, skąd się wzięły i czym w ogóle są wypominki oraz dlaczego warto je zamawiać. Serdecznie zapraszam na stronę!

 

 1. W minionym tygodniu zostały wymienione na plebanii wszystkie okna. Na początku grudnia 2019 roku było wymienionych 5 okien, a teraz pozostałe 17. Koszt wymiany wyniósł 31800 zł, który – zgodnie z wcześniejszą deklaracją – pokryłem z prywatnych środków, aby nie uszczuplać funduszy gromadzonych na remont kościoła parafialnego.

 

 1. Przypominam, że przygotowany został kalendarz intencji na nowy rok 2022. Można zamawiać Msze święte. Pamiętajmy o rocznicach śmierci zmarłych z naszych rodzin, ale także o Mszach dziękczynno-błagalnych czy to z okazji urodzin, imienin, czy rocznicy ślubu. Zachęcam do ofiarowania Mszy świętych także w różnych bieżących potrzebach. Zapraszam!

 

 1. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (3,50 zł). Temat numeru poświęcony jest misjom, o których możemy przeczytać w tekście ks. Zbigniewa Sobolewskiego „Pamiętajmy o misjonarzach”. Ks. dr Tomasz Huzarek, rektor WSD w Pelplinie, w swoim artykule „Co z tymi powołaniami?” próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego młodzi ludzie wstępują dziś do seminariów. Ponadto ciekawa rozmowa z Mariuszem Nowogrodzkim, nauczycielem w Technikum Leśnym w Tucholi, zapalonym sokolnikiem, który opowiada o swoich drapieżnych podopiecznych. Poza tym jak zwykle wiele innych interesujących artykułów, felietonów i ciekawostek. Zachęcam do lektury!

 

 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Renatę Seńków i p. Dominikę Urban, w Pobłociu p. Bożenę Miotk, p. Barbarę Michalik i p. Danutę Formela, a w Wolini p. Iwonę Rakowską i p. Ewę Kostrubiec. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro.

 

 1. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „Ziarenka”, a dzieci pierwszokomunijne dodatkowo po ich karteczki do wspólnej pracy z rodzicami.

 

Intencje mszalne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

17 października 2021 roku