4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

13 stycznia 2023
W niedzielę, 8.01.2023 r., po Mszy św. o godz. 9:00 w kościele parafialnym w
10 grudnia 2022
Cieszę się z tego, że po długiej przerwie będę mógł zanieść Boże błogosławieństwo do

1. Serdecznie dziękuję wszystkim obecnym na naszym parafialnym kolędowaniu w minioną niedzielę. Bardzo dziękuję wszystkim Paniom, które upiekły na te okazję pyszne ciasta; dziękuję Paniom, które przygotowały stoły na nasze spotkanie oraz zatroszczyły się o uporządkowanie pobłockiego WDK-u po kolędowaniu. Za wszystko składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

1. W tym tygodniu zapraszam wszystkie Matki Różańcowe na Msze święte w ich intencjach połączone ze wspólną modlitwą i zmianą tajemnic: w Wolini w poniedziałek o 17:00, w Pobłociu we wtorek o 17:00 i w Cecenowie w środę o 17:00.

1. W najbliższą sobotę (11.02.) przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. W związku z tym serdecznie zapraszam wszystkich chorych z naszej parafii na Mszę świętą w sobotę na godz. 17:00 do Pobłocia. Połączona ona będzie z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, wystawieniem Najświętszego Sakramentu z modlitwami za chorych oraz indywidualnym błogosławieństwem chorych Najświętszym Sakramentem (tzw. błogosławieństwo „lourdzkie”). Bardzo proszę, aby zatroszczyć się o chorych w naszej parafii (krewnych, sąsiadów, znajomych) i – jeśli to będzie potrzebne – pomóc w dotarciu do kościoła w tym dniu, zapewniając transport.

1. Po kolędowej przerwie wracamy do tradycyjnej czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 19:00-20:00 połączonej z okazją do spowiedzi. Serdecznie zapraszam, aby wykorzystać ten czas jako okazję do indywidualnej modlitwy i bycia sam na sam z Panem Bogiem.

1. Kolekta w minioną niedzielę przeznaczona była na czekające nas kolejne parafialne inwestycje. Zebraliśmy 1481 zł. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary. Bóg zapłać!

1. Dziękuję za uprzątnięcie choinek i świątecznego wystroju naszych kościołów oraz za cotygodniowe posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Renatę Wałcerz i p. Danutę Puzdrowską, w Pobłociu p. Justynę Majsak, p. Angelikę Graj i p. Wiolettę Hinca, a w Wolini p. Irenę Marcinkowską i p. Annę Wilczyńską. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!

1. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). Tematem numeru jest rozmowa o pomaganiu; o tym, kim są dziś najbardziej potrzebujący i jakie są oblicza biedy. W tym numerze przeczytamy również o święcie Ofiarowania Pańskiego. Ponadto znajdziemy rozmowę z Diecezjalnym Duszpasterzem Rodzin, o istocie małżeństwa sakramentalnego. Poza tym jak zwykle wiele interesujących felietonów i ciekawostek. Są także najnowsze numery czasopism „Misje dzisiaj” (5 zł), „L’Osservatore Romano” (10 zł) i dla dzieci „Świat misyjny” (4 zł). Zachęcam do lektury!

1. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

5 lutego 2023 roku