4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: notariuszkurii@diecezja-pelplin.pl

22 kwietnia 2022
„Katechizm Kościoła Katolickiego” w punkcie 1367 uczy: Ofiara Chrystusa i ofiara Eucharystii są jedną
16 kwietnia 2022
Kochani Parafianie, Drodzy Goście naszej cecenowskiej Parafii! Przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia wielkanocne! W ostatnim czasie

[KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO]

WIELKI CZWARTEK

18:00 – MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ na pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa z przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy”. Adoracja w czwartek potrwa do godz. 21:00.

WIELKI PIĄTEK

Adoracja Pana Jezusa w „ciemnicy” rozpocznie się o godz. 13:00 i potrwa do godz. 17:00.

O godz. 18:00 – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ, na którą składają się Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża i Komunia święta. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego.

21:00 - NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI PRZY GROBIE PAŃSKIM (podczas nabożeństwa będzie okazja do spowiedzi świętej).

Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY, a więc jeden postny posiłek do syta i dwa nie do syta.

WIELKA SOBOTA

W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim rozpocznie się od godz. 13:00 i potrwa do godz. 18:00.

Święcenie pokarmów odbędzie się w kościołach w następujących godzinach:

10:30 – Cecenowo;

11:00 – Pobłocie;

11:30 – Wolinia;

Na święcenie pokarmów przynosimy skarbonki wielkopostne Caritas.

Bardzo proszę strażaków z naszej parafii o zorganizowanie w sobotę warty przy Grobie Pańskim.

WIELKANOC

20:00 – Msza Święta Wigilii Paschalnej w Wielką Noc.

Podczas tej najważniejszej w całym roku Mszy świętej odbędą się: Liturgia Światła z poświęceniem ognia (przynosimy ze sobą świece), rozbudowana Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna z błogosławieństwem wody chrzcielnej, Liturgia Eucharystyczna oraz Procesja Rezurekcyjna (jeśli pogoda na to pozwoli – wokół kościoła).

Bardzo proszę o przygotowanie chorągwi i zorganizowanie się do ich niesienia podczas procesji, a strażaków o niesienie baldachimu.

Msze święte w Niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny będą odprawiane według porządku niedzielnego.

Porządek TRIDUUM PASCHALNEGO w naszej Parafii
13 kwietnia 2022