PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO (19.05.2024)
 1. Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii odprawiamy w dni powszednie w łączności z Mszą świętą.  Zachęcam do tego, aby gromadzić się na wspólnej modlitwie Litanią do Matki Bożej w gronie rodzinnym, a także przy krzyżach i kapliczkach naszej parafii.
   

 2. W tym tygodniu serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe przy kapliczkach w Pobłociu: przy kapliczce naprzeciw WDK w środę (22.05.) o godz. 19:00 oraz przy kapliczce na Gatkach w piątek (24.05.) również o 19:00.
   

 3. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tym samym kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Za tydzień będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończącą czas spowiedzi świętej wielkanocnej, do której jesteśmy zobowiązani przykazaniem kościelnym. Jeżeli ktoś jeszcze nie dopełnił tego obowiązku, zapraszam do skorzystania ze spowiedzi przed Mszami świętymi oraz podczas czwartkowej adoracji.
   

 4. Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała, która w tym roku przypada 30 maja. Już dzisiaj serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy na ten dzień następujące rejony kolędowe:

• ołtarz I (przy krzyżu) – Cecenowo: od pp. Hinca do pp. Seńków;

• ołtarz II (u pp. Jachiewicz) – Wolinia: bloki 19-21;

• ołtarz III (u pp. Wilczyńskich) – Pobłocie: od pp. Hofman do pp. Grzegorczyk;

• ołtarz IV (przy figurze Matki Bożej) – Pobłocie: od pp. Kitowskich w str. Cecenowa i blok 95.

W razie jakichkolwiek pytań, proszę o bezpośredni kontakt ze mną.
 

 1. Zapraszam wszystkie dzieci na Mszę świętą dla nich w najbliższą niedzielę (26.05.) na godz. 9:00 do Cecenowa.
   

 2. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 3. Jest jeszcze do nabycia aktualny numer „Pielgrzyma” (4,50 zł). Zachęcam do lektury!
   

 4. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, a więc kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary!
   

 5. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”.
   

 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Sarę Sobisz i p. Katarzynę Rakowską, w Pobłociu p. Annę Kołodziejczyk. P. Arletę Gałek i p. Paulinę Wolską, a w Wolini p. Joannę Nowakowską i p. Jolantę Dwulit. Bardzo proszę, aby zatroszczyć się o koszenie trawy wokół kościołów. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 7. Plan peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy (podana data to dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 • niedziela (19.05.) – pp. Joanna i Sylwester Nowakowscy,

 • poniedziałek (20.05.) – pp. Aneta i Roman Bałabuch,

 • wtorek (21.05.) – pp. Marianna i Paweł Zięcik,

 • środa (22.05.) – pp. Sylwia i Adrian Kasina,

 • czwartek (23.05.) – pp. Rozalia i Edward Budzińscy,

 • piątek (24.05.) – p. Bogumiła Pytlewska,

 • sobota (25.05.) – pp. Danuta i Ireneusz Latosińscy,

 • niedziela (26.05.) – pp. Helena i Ryszard Sztandera.

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
22 czerwca 2024
Siostry i Bracia, W ubiegłym roku, w 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie
22 czerwca 2024
Trwa miesiąc czerwiec szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl