PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 listopada 2023
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (19.11.2023)

 

 1. W tym tygodniu zapraszam na Msze święte zbiorowe za zmarłych do Wolini w poniedziałek na godz. 18:00, do Pobłocia, we wtorek na 18:00 i do Cecenowa w środę na 18:00.
   

 2. Zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej razem z obojgiem rodziców. Odbędzie się ono w najbliższy piątek, 24.11. po Mszy świętej o godz. 17:00 w kościele parafialnym. Proszę, aby dzieci przyniosły na spotkanie pierwsze wyklejone karty podpisane imieniem i nazwiskiem.
   

 3. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, a więc serdecznie zapraszam wszystkie dzieci z rodzinami na Mszę świętą dla nich do Cecenowa na godz. 9:00.
   

 4. Na najbliższą niedzielę zaplanowane było w terminarzu pierwszokomunijnym poświęcenie książeczek. Jednak ze względu na wyczerpany nakład, termin ten uległ zmianie i poświęcenie odbędzie się po nowym roku, a termin zostanie odpowiednio wcześniej podany.
   

 5. Razem z ks. Pawłem – wikariuszem w Łebie – zapraszamy młodzież do udziału we wspólnym świętowaniu Dekanalnego Dnia Młodzieży razem z młodzieżą naszego dekanatu łebskiego. Odbędzie się on w najbliższą sobotę (25.11.), a rozpoczniemy od wspólnej Mszy świętej w Cecenowie o godz. 9:30. Potem w ramach integracji udamy się do aquaparku w Słupsku. Koszt wyjazdu na osobę to 40 zł. Szczególnie zapraszam kandydatów do bierzmowania, ale także i młodszą i starszą młodzież. Zgłoszenia do środy do godz. 18:00.
   

 6. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje. Rozpoczynamy remont dachów nad zakrystiami i prezbiterium kościoła parafialnego. Bardzo proszę całą wspólnotę parafialną o modlitwę o dobrą pogodę i bezpieczną pracę. Z góry serdecznie dziękuję: Bóg zapłać!
   

 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Wiesławę Grot i p. Martę Groblewską, w Pobłociu p. Dorotę Wdowiak, p. Justynę Kieszkowską i p. Jadwigę Mielewczyk, a w Wolini p. Annę Werbowską i p. Bronisławę Graj. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 8. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

 9. Zmarł śp. Marek Nagórski (l. 56) ze Słupska. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek (21.11.) o godz. 12:00 w Wolini, a różaniec w niedzielę i poniedziałek (19-20.11.) o godz. 17:00 w kościele w Wolini. Msza święta od uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 21.12. o godz. 17:00 w Wolini. Naszego zmarłego brata polecajmy Bożemu miłosierdziu!
   

Intencje mszalne

 

Ks. Karol Gierszewski

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl