18 listopada 2023
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (19.11.2023)

1. W tym tygodniu zapraszam na Msze święte zbiorowe za zmarłych do Wolini w poniedziałek na godz. 18:00, do Pobłocia, we wtorek na 18:00 i do Cecenowa w środę na 18:00.

2. Zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej razem z obojgiem rodziców. Odbędzie się ono w najbliższy piątek, 24.11. po Mszy świętej o godz. 17:00 w kościele parafialnym. Proszę, aby dzieci przyniosły na spotkanie pierwsze wyklejone karty podpisane imieniem i nazwiskiem.

3. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, a więc serdecznie zapraszam wszystkie dzieci z rodzinami na Mszę świętą dla nich do Cecenowa na godz. 9:00.

4. Na najbliższą niedzielę zaplanowane było w terminarzu pierwszokomunijnym poświęcenie książeczek. Jednak ze względu na wyczerpany nakład, termin ten uległ zmianie i poświęcenie odbędzie się po nowym roku, a termin zostanie odpowiednio wcześniej podany.

5. Razem z ks. Pawłem – wikariuszem w Łebie – zapraszamy młodzież do udziału we wspólnym świętowaniu Dekanalnego Dnia Młodzieży razem z młodzieżą naszego dekanatu łebskiego. Odbędzie się on w najbliższą sobotę (25.11.), a rozpoczniemy od wspólnej Mszy świętej w Cecenowie o godz. 9:30. Potem w ramach integracji udamy się do aquaparku w Słupsku. Koszt wyjazdu na osobę to 40 zł. Szczególnie zapraszam kandydatów do bierzmowania, ale także i młodszą i starszą młodzież. Zgłoszenia do środy do godz. 18:00.

6. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje. Rozpoczynamy remont dachów nad zakrystiami i prezbiterium kościoła parafialnego. Bardzo proszę całą wspólnotę parafialną o modlitwę o dobrą pogodę i bezpieczną pracę. Z góry serdecznie dziękuję: Bóg zapłać!

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Wiesławę Grot i p. Martę Groblewską, w Pobłociu p. Dorotę Wdowiak, p. Justynę Kieszkowską i p. Jadwigę Mielewczyk, a w Wolini p. Annę Werbowską i p. Bronisławę Graj. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!

8. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.

9. Zmarł śp. Marek Nagórski (l. 56) ze Słupska. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek (21.11.) o godz. 12:00 w Wolini, a różaniec w niedzielę i poniedziałek (19-20.11.) o godz. 17:00 w kościele w Wolini. Msza święta od uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 21.12. o godz. 17:00 w Wolini. Naszego zmarłego brata polecajmy Bożemu miłosierdziu!

Ks. Karol Gierszewski