PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
11 listopada 2023
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (12.11.2023)

 

 1. Obchodzimy dzisiaj w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszki ofiar na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary!
   

 2. Jutro (w poniedziałek) z powodu mojego ważnego spotkania nie będzie Mszy świętej w Wolini.
   

 3. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 4. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). Tematem numeru jest współczesne męczeństwo chrześcijan. Przeczytamy także o Ofiarowaniu Najświętszej Maryi Panny, którego wspomnienie przypada 21 listopada. W listopadzie szczególnie pamiętamy o naszych bliskich zmarłych, stąd też artykuł poświęcony akcji „Czysty Czyściec”. Poza tym wiele interesujących felietonów i ciekawostek. Zachęcam do lektury!
   

 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Angelikę Wolską i p. Gizelę Mach, w Pobłociu p. Aleksandrę Domańską, p. Elżbietę Tereszczuk i p. Magdalenę Gryziecką, a w Wolini p. Teresę Pieczulewicz i p. Małgorzatę Czyżewską. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 6. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

Intencje mszalne
 

Ks. Karol Gierszewski

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl