PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
05 listopada 2023
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA (5.11.2023)

 

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu Mszy świętej na cmentarzu we Wszystkich Świętych. Dziękuję za przygotowanie ołtarza polowego, za zorganizowanie zasilania elektrycznego. Dziękuję ministrantom za ich obecność i służbę, strażakom za kierowanie ruchem przed cmentarzem, a wszystkim obecnym za atmosferę modlitwy oraz za złożone ofiary. Bóg zapłać!
   

 2. Przypominam, że jeszcze do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować go za naszych zmarłych. Wystarczy nawiedzić cmentarz, być w stanie łaski uświęcającej (bez grzechu ciężkiego i bez przywiązania do jakiegokolwiek grzechu), ofiarować Komunię Świętą za zmarłych i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
   

 3. Serdecznie zapraszam wszystkie Matki Różańcowe na Msze święte w ich intencjach oraz spotkanie modlitewno-formacyjne ze zmianą tajemnic po Mszach świętych. Zapraszam do Wolini w poniedziałek na 17:00, do Pobłocia we wtorek na 17:00 i do Cecenowa w środę na 17:00.
   

 4. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 5. W najbliższą sobotę przypada narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Zapraszam z tej okazji na Mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny do Cecenowa na godz. 11:00. Bezpośrednio po Mszy świętej serdecznie zapraszam na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które odbędzie się także w kościele.
   

 6. Kolekta w minioną niedzielę przeznaczona była na nasze parafialne inwestycje. Tym razem zebraliśmy 1728 zł. W ostatnim czasie doszła do skutku instalacja paneli fotowoltaicznych przy plebanii, co znacząco obniży bieżące koszty i wygeneruje bardzo konkretne oszczędności. Poniesiony w związku z instalacją koszt to 15.000 zł (85% to dofinansowanie w ramach projektu grupowego). Względy formalne jeszcze nie pozawalają rozpocząć prac na dachach prezbiterium i zakrystii, ale już niebawem powinno się to udać. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary!
   

 7. Jest jeszcze do nabycia aktualny numer „Pielgrzyma” (3,90 zł) oraz najnowszy numer „Misyjnych dróg” (6 zł). Zachęcam do lektury!
   

 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Lucynę Lejk i p. Ewelinę Wilczyńską, w Pobłociu p. Iwonę Wronowską-Hruściel, p. Wiolettę Hinca i p. Mirosławę Kwidzińską, a w Wolini p. Jolantę Michałejko i p. Zdzisławę Serwatka. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marzenę Łobocką (l. 43) z Pobłocia. Msze św. w intencji zmarłej zostaną odprawione w następującym porządku: • 5.12.2023, 18:00 w Pobłociu – od uczestników pogrzebu; • 10.02.2024, 17:00 w Pobłociu – od współpracowników z MIRALEX’u. Naszą zmarłą siostrę polecajmy Bożemu miłosierdziu!
   

 10. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

Intencje mszalne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl