PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
28 października 2023
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA (29.10.2023)

 

 1. Przed nami ostatnie dni październikowego różańca. Zapraszam zatem na nabożeństwa różańcowe do Wolini i Pobłocia po Mszach świętych.
   

 2. Uroczystość Wszystkich Świętych to nie tylko okazja, aby wspomnieć naszych rodziców i krewnych, sąsiadów i znajomych, nawiedzając cmentarze. Oni przecież tak często byli dla nas wzorem, jak na co dzień zdobywać świętość. Nie bójmy się iść także tą drogą. Msze święte w naszej parafii zostaną odprawione w tym dniu o 9:00 w Pobłociu i o 11:00 na cmentarzu. Po Mszy świętej na cmentarzu odbędzie się procesja z modlitwami za zmarłych, a po niej będzie możliwość poświęcenia pomników. Bardzo proszę panów Sołtysów naszych miejscowości o zorganizowanie zasilania elektrycznego na Mszę św. na cmentarzu.
   

 3. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) to okazja do modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące. Nasze wstawiennictwo może przyczynić się do tego, aby czas ich oczyszczenia jak najszybciej się skończył, by mogły cieszyć się radością nieba. Msze święte w tym dniu o 16:00 w Wolini, o 17:00 w Pobłociu i o 18:30 w Cecenowie.
   

 4. Od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować go za naszych zmarłych. Wystarczy nawiedzić cmentarz, być w stanie łaski uświęcającej (bez grzechu ciężkiego i bez przywiązania do jakiegokolwiek grzechu), ofiarować Komunię Świętą za zmarłych i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
   

 5. Cały czas można składać kartki na wypominki i Msze święte zbiorowe za zmarłych. Za zmarłych wymienionych w wypominkach będziemy modlić się we wszystkie niedziele listopada na 10 minut przed rozpoczęciem Mszy św., natomiast Msze święte zbiorowe będą odprawione 20.11. o 18:00 w Wolini, 21.11. o 18:00 w Pobłociu i 22.11. o 18:00 w Cecenowie. Bardzo proszę, aby kartki były odpowiednio oznaczone. Kartki do wypominek i Mszy zbiorowych można pobrać także ze strony internetowej naszej parafii.
   

 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o powołania, w I piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. w Cecenowie, a w sobotę do Niepokalanego Serca Maryi. Okazja do spowiedzi świętej będzie w piątek od 16:00 w Pobłociu i od 17:30 w Cecenowie. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w piątek od godz. 9:00 (nowych chorych proszę zgłaszać do czwartkowego wieczoru).
   

 7. W związku z "Dniem zadusznym" i Mszą świętą w Cecenowie, czwartkowa adoracja w tym tygodniu nie odbędzie się.
   

 8. Z racji przypadającej dzisiaj ostatniej niedzieli miesiąca, kolekta przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary!
   

 9. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). W temacie numeru przeczytamy o symbolice cmentarzy. Znajdziemy też artykuł o Strefie Gazy – małym skrawku ziemi, którego historia jest niezwykle burzliwa i skomplikowana. Przeczytamy również o samotności. Człowiek bowiem nie jest z natury samotnikiem, a jednak w dzisiejszym świecie, nawet pomimo przebywania wśród ludzi, czujemy się̨ coraz bardziej samotni. Poza tym wiele interesujących felietonów i ciekawostek. Zachęcam do lektury!
   

 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Teresę Wilczyńską i p. Irenę Klawikowską, w Pobłociu p. Bogumiłę Czyżewską, p. Justynę Majsak i p. Angelikę Graj, a w Wolini p. Marię Kamińską i p. Beatę Chrzanowską. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 11. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.

Intencje mszalne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl