PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
15 października 2023
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (15.10.2023)

 

 1. Obchodzimy dzisiaj w Kościele w Polsce kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. W związku z tym serdecznie zapraszamy na montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. Odbędzie się on jednak ze względów organizacyjnych nie dzisiaj, ale w przyszłą niedzielę, 22.10. o godz. 16:00 w kościele w Pobłociu. Przy okazji występu odbędzie się kiermasz ciast, przygotowany przez Radę Rodziców SP w Pobłociu, a dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele rady rodziców. Dzisiaj po Mszach świętych odbywać się będzie zbiórka do puszki na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież, pochodzącą z niezamożnych rodzin.
   

 2. Trwa miesiąc październik, szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy od poniedziałku do soboty po Mszy świętej. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne i kandydatów do bierzmowania (w ramach obowiązkowej obecności 2 razy w tygodniu w swoich miejscowościach).
   

 3. W najbliższy czwartek i piątek (19-20.10.) odbędzie się pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę i do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Zbiórka o godz. 8:45 w czwartek w Cecenowie przy kościele, w Pobłociu przy starej mleczarni, a Wolini na przystanku. Wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji szczęśliwej podróży, a my jako pielgrzymi obiecujemy naszą modlitwę w intencji całej parafii u tronu Jasnogórskiej Pani. W związku z pielgrzymką w czwartek i piątek nie będzie Mszy świętych.
   

 4. W tym tygodniu z racji pielgrzymki nie będzie czwartkowej adoracji.
   

 5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz „Dzień zaduszny”. W związku z tym można składać wypominki, a także oddzielne kartki na Msze święte zbiorowe za zmarłych. Kartki wyłożone są z tyłu kościoła. Wypominki zapisujemy na białych kartkach, a u dołu zaznaczamy, w jakiej miejscowości mają być one odmawiane. Za zmarłych wymienionych w wypominkach będziemy modlić się we wszystkie niedziele listopada na 10 minut przed rozpoczęciem Mszy św. Z kolei zmarłych na Msze święte zbiorowe zapisujemy na kartkach kremowych. Te Msze święte będą odprawione 20.11. o 18:00 w Wolini, 21.11. o 18:00 w Pobłociu i 22.11. o 18:00 w Cecenowie. Na dole tej kartki również należy zaznaczyć datę Mszy świętej, podczas której wymienieni zostaną zapisani na kartce zmarli. Bardzo proszę, aby wypominek nie wrzucać na tacę, ale przynosić po Mszach świętych do zakrystii, bądź do biura parafialnego. Ofiary zebrane przy okazji wypominek oraz Mszy świętych zbiorowych przeznaczone będą na nasze kolejne inwestycje parafialne. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać! Kartki do wypominek i Mszy zbiorowych można pobrać także ze strony internetowej naszej parafii.
   

 6. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). Z racji przypadającego dzisiaj Dnia Papieskiego i zbiórki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, możemy przeczytać o tym, jakie są cele fundacji i jakie trzeba spełnić warunki, by stypendium otrzymać. W październiku przypada również Tydzień Misyjny. Z tej okazji w „Pielgrzymie” znalazł się ciekawy artykuł o misjonarzach i misjonarkach, odważnych i często bardzo skromnych bohaterach misyjnego Kościoła. Jak Kościół katolicki traktuje doświadczenia i relacje ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną? – na to pytanie znajdziemy odpowiedź w ciekawym wywiadzie pt. „Życie po śmierci”. Poza tym wiele innych interesujących felietonów i ciekawostek. Zachęcam do lektury!
   

 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Katarzynę Rakowską i p. Monikę Brokowską, w Pobłociu p. Bożenę Stasiuk, p. Krystynę Hirth i p. Paulinę Matysiak, a w Wolini p. Ewę Kropidłowską i p. Bożenę Hływską. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 8. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

Intencje mszalne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl