30 września 2023
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (1.10.2023)

 

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach dzisiejszego jubileuszu oraz w jego przebiegu. Serdecznie dziękuję za posprzątanie świątyni, p. Bożenie Ceynowa za ułożenie kwiatów, p. Agnieszce Chojnowskiej za przygotowanie obrusu, dzieciom i dorosłym za przygotowanie darów ołtarza i ich przyniesienie w procesji, ministrantom za ich służbę, dziękuję panu organiście - p. Józefowi Miazek oraz Wam wszystkim, którzy swoją obecnością daliście wyraz wspólnoty Kościoła, jaką razem tworzymy. Serdeczne Bóg zapłać!
   

 2. Rozpoczął się miesiąc październik, szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy od poniedziałku do soboty po Mszy świętej (w najbliższy piątek – I piątek miesiąca – po Mszy św. w Cecenowie). Zgodnie z tegorocznym hasłem: „Prośmy o pokój”, będziemy polecać wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju sprawę pokoju na świecie. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne i kandydatów do bierzmowania (w ramach obowiązkowej obecności 2 razy w tygodniu w swoich miejscowościach).
   

 3. W tym tygodniu zapraszam wszystkie Matki Różańcowe na Msze święte w ich intencjach połączone ze zmianą tajemnic oraz spotkaniem modlitewno-formacyjnym po Mszy świętej. Zapraszam do Wolini w poniedziałek na 17:00, do Pobłocia we wtorek na 17:00 i do Cecenowa w środę na 17:00.
   

 4. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 5. W najbliższą sobotę obchodzimy w Kościele wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Różańcowej. Jest to dzień patronalny kościoła w Wolini oraz święto Żywego Różańca. Zapraszam zatem w tym dniu wszystkich parafian, a szczególnie mieszkańców Wolini i Matki Różańcowe z całej parafii na Mszę świętą do Wolini na godz. 17:00. Z racji sobotniej Mszy św. w Wolini, w czwartek Msza św. będzie w Pobłociu.
   

 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o powołania, w I piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. w Cecenowie, a w sobotę do Niepokalanego Serca Maryi. Okazja do spowiedzi świętej będzie w piątek od 16:00 w Pobłociu i od 17:30 w Cecenowie. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w piątek od godz. 9:00 (nowych chorych proszę zgłaszać do czwartkowego wieczoru).
   

 7. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). Tematem numeru jest modlitwa różańcowa. W numerze znalazł się także artykuł o wizerunku aniołów i o tym, by nie lekceważyć potęgi tych duchowych istot. Przeczytamy też o skansenie w Klukach, który przypomina o historii Słowińców. Znajdziemy także podpowiedź, jak wykorzystać czas na emeryturze, która może okazać się czasem spełniania marzeń. Poza tym wiele interesujących felietonów i ciekawostek. Zachęcam do lektury!
   

 8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 19-20.10. Koszt wynosi aktualnie 220 zł od osoby, ale w przypadku zbyt małej liczby chętnych, może wzrosnąć. Ostateczny termin zgłoszeń mija 8.10.2023. Dlatego serdecznie zapraszam!
   

 9. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone w minioną niedzielę na kolektę inwestycyjną. Zebraliśmy 1759 zł. Bóg zapłać!
   

 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Sylwię Wieczorek i p. Agnieszkę Góra, w Pobłociu p. Darię Hływę, p. Katarzynę Pufal i p. Krystynę Wesołowską, a w Wolini p. Mariannę Zięcik i p. Anetę Bałabuch. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 11. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo, którego dzisiaj udzieli Ksiądz Biskup oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kartę pracy z rodzicami.
   

Intencje mszalne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

LAW & ORDER

 

Zadzwoń:

59 811 65 69

+48 604 145 958

Umów się już dziś.

Konsultacje i audyty z udziałem najlepszych specjalistów

strategia zarządzania ryzykiem w każdej branży.

13 kwietnia 2024
W imieniu Rycerzy Kolumba chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy dostarczyli załom na zbiórkę przeznaczoną
06 kwietnia 2024
Dzisiaj obchodzimy w Kościele święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez samego Pana Jezusa i przekazane

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl