PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
24 września 2023
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (24.09.2023)

 

 1. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na dzisiejszą kolektę przeznaczoną na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać!
   

 2. Za tydzień wielka uroczystość w naszej parafii, a mianowicie jubileusz 50-lecia jej utworzenia. Msze święte w tym dniu odbędą się tylko w Cecenowie o godz. 9:00 i 12:00 (Msza św. jubileuszowa). Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania i dziękczynienia Panu Bogu podczas Mszy świętej o godz. 12:00, której przewodniczyć będzie Biskup Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej Arkadiusz Okroj. Podczas Mszy świętej Ksiądz Biskup poświęci różańce dzieciom pierwszokomunijnym, które zapraszam razem z całymi rodzinami na to święto. Proszę też, aby na Mszy św. o godz. 12:00 obecni byli kandydaci do bierzmowania z rodzinami. Niech nikogo z nas nie zabraknie w tym dniu w kościele. Serdecznie wszystkich zapraszam!
   

 3. Cały czas zachęcam do składania swoich podziękowań i próśb do Matki Bożej Nieustającej pomocy w skrzynkach w kościołach lub przez stronę internetową. Jednocześnie dziękuję za te, które dotąd wpłynęły.
   

 4. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 19-20.10. Koszt wynosi aktualnie 220 zł od osoby, ale w przypadku zbyt małej liczby chętnych, może wzrosnąć, dlatego serdecznie zapraszam!
   

 6. Przygotowany został kalendarz intencji na 2024 rok. W związku z tym można zamawiać Msze święte. Serdecznie zachęcam, aby przy tej okazji pamiętać o Mszach świętych za zmarłych, a także o Boże błogosławieństwo z okazji rocznic, urodzin, czy nawet bez okazji, prosząc w ten sposób Pana Boga o Jego opiekę w naszym życiu.
   

 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym przed jubileuszem p. Ewę Kopeć, p. Gabrielę Bigus, p. Iwonę Grzybowską i p. Ewę Oborską, w Pobłociu p. Patrycję Pawłowską, p. Ewę Jaroszewicz i p. Sylwię Bochniak, a w Wolini p. Marzenę Arcisz i p. Sylwię Sass-Kasina. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 8. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne dodatkowo po kartę pracy z rodzicami.
   

Intencje mszalne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl