PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
21 października 2023
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (22.10.2023)

 

 1. Trwa miesiąc różańcowy – październik. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy od poniedziałku do soboty po Mszy świętej. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne i kandydatów do bierzmowania (w ramach obowiązkowej obecności 2 razy w tygodniu w swoich miejscowościach).
   

 2. Serdecznie zapraszamy na montaż słowno-muzyczny ku czci św. Jana Pawła II do kościoła w Pobłociu dzisiaj na godz. 16:00. Przy okazji występu odbędzie się kiermasz ciast, przygotowany przez Radę Rodziców SP w Pobłociu, a dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele rady rodziców.
   

 3. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, a więc serdecznie zapraszam wszystkie dzieci z rodzinami na Mszę św. z ich udziałem do Cecenowa na godz. 9:00.
   

 4. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 5. Serdecznie zachęcam do modlitwy za zmarłych w wypominkach i Mszach zbiorowych. Kartki wyłożone są z tyłu kościoła. Za zmarłych wymienionych w wypominkach będziemy modlić się we wszystkie niedziele listopada na 10 minut przed rozpoczęciem Mszy św., natomiast Msze święte zbiorowe będą odprawione 20.11. o 18:00 w Wolini, 21.11. o 18:00 w Pobłociu i 22.11. o 18:00 w Cecenowie. Bardzo proszę, aby kartki były odpowiednio oznaczone. Ofiary zebrane przy okazji wypominek oraz Mszy świętych zbiorowych przeznaczone będą na nasze kolejne inwestycje parafialne. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać! Kartki do wypominek i Mszy zbiorowych można pobrać także ze strony internetowej naszej parafii.
   

 6. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych, uprzejmie już dzisiaj proszę panów sołtysów naszych miejscowości o zorganizowanie zasilania elektrycznego na Mszę św. na cmentarzu. Także już dzisiaj informuję, że po Mszy św. i procesji za zmarłych, będzie możliwość poświęcenia pomników.
   

 7. Za tydzień z racji ostatniej niedzieli miesiąca kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać!
   

 8. Zapraszam wszystkich członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie w plebanii w piątek, 27.10., na godz. 19:00.
   

 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym panie Patrycję i Teresę Szulc, w Pobłociu panie Teresę i Sylwię Stencel oraz p. Beatę Zamojską, a w Wolini p. Magdalenę Bartosik i p. Danutę Ulenberg. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 10. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Pikul (l. 82) z Pobłocia. Msza św. od uczestników pogrzebu odbędzie się 13.12.2023 o godz. 17:00 w Cecenowie. Zmarła także śp. Zefiryna Kidrowska (l. 53) z Lęborka (w ostatnim czasie zamieszkała w Pobłociu). Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14:00 w Pobłociu, a różaniec za zmarłą jeszcze dzisiaj o 18:00 także w kościele w Pobłociu. Msza od uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 29.12. o godz. 17:00 w Cecenowie. Naszych drogich zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu!
   

Intencje mszalne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl