PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
16 września 2023
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (17.09.2023)

 

 1. Zbliżamy się do uroczystego obchodu jubileuszu 50-lecia utworzenia naszej parafii, które miało miejsce dokładnie 2 października 1973 roku. Będziemy go świętować w niedzielę, 1 października 2023 roku, podczas Mszy świętej o godz. 12:00 w Cecenowie, której przewodniczyć będzie Biskup Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej Arkadiusz Okroj. Poza tym będzie jeszcze Msza św. o godz. 9:00 też w Cecenowie (w tym dniu nie będzie Mszy św. na filiach). Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich parafian do wspólnego świętowania zwłaszcza podczas uroczystej Mszy świętej z Księdzem Biskupem i zaproszonymi kapłanami z dekanatu. Jest to nasze wielkie święto, przypadające raz na 50 lat, i uważam, że nikogo w tym dniu nie może zabraknąć w kościele. Zapraszam serdecznie!
   

 2. Jest jeszcze ok. 30 wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Odbędzie się ona w dniach 19‑20.10.2023. Wyjazd zaplanowany jest w czwartek w godzinach południowych, a powrót w piątek późnym wieczorem. W drodze powrotnej zatrzymanie w sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Koszt wyjazdu wynosi 220 zł/os. i obejmuje przejazd oraz nocleg w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienką. Zapisywać się można osobiście w zakrystii po Mszach świętych lub w biurze parafialnym, a także telefonicznie. Jeszcze raz serdecznie zapraszam!
   

 3. Zapraszam na pierwsze spotkanie formacyjne wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Odbędzie się ono według ustalonego terminarza w najbliższy piątek, 22.09. o godz. 17:00 w Cecenowie w łączności z Mszą świętą. Bardzo proszę, aby razem z dziećmi byli również rodzice, a jeśli ważne przyczyny na to nie pozwalają, to przynajmniej jedno z nich.
   

 4. W najbliższą niedzielę, z racji przypadającej ostatniej niedzieli miesiąca, Msza św. o 9:00 w Cecenowie będzie Mszą św. dla dzieci. Serdecznie zapraszam nie tylko dzieci, ale oczywiście całe rodziny do kościoła parafialnego.
   

 5. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 6. Cały czas zachęcam do składania swoich podziękowań i próśb do Matki Bożej Nieustającej pomocy.
   

 7. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). Tematem numeru jest wspomnienie św. Mateusza. W artykule „Szedłem kiedyś inną drogą” przeczytamy o jego ciekawej drodze życia. W numerze znalazł się także artykuł o różańcowym dziedzictwie św. ojca Pio, bowiem jego wiara, siła, pobożność i świętość zostały ukształtowane dzięki Maryi. Znajdziemy też rozmowę z ilustratorką Marią Dek-Lewandowską o jej najnowszej książce „Kiedy urosnę”, a także o zachwycaniu się światem przyrody i dziecięcej frajdzie. Poza tym wiele interesujących felietonów i ciekawostek. Zachęcam do lektury!
   

 8. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary. Bóg zapłać!
   

 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Teresę Milewczyk i p. Monikę Kwidzińską, w Pobłociu p. Patrycję Pawłowską, p. Małgorzatę Klawikowską i p. Marię Warchlewską, a w Wolini p. Wiesławę Hendzel i p. Dorotę Dawidowską. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 10. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „ziarenka”.
   

 11. Zmarł śp. Stanisław Milewczyk (l. 67) z Cecenowa. Jego pogrzeb odbędzie się w środę (20.09.) o godz. 11:00 w Cecenowie, a różaniec za zmarłego odmawiany będzie w poniedziałek i wtorek (18-19.09.) o godz. 18:00 w Cecenowie. Msza święta od uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 18.10. o godz. 17:00 w Cecenowie. Naszego zmarłego brata polecajmy Bożemu miłosierdziu!
   

Intencje mszalne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
21 lipca 2024
Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce obchody XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Z tej
13 lipca 2024
Od przyszłej niedzieli obchodzić będziemy w Kościele w Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl