09 września 2023
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (10.09.2023)

 

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zgromadzili się w minionym tygodniu przy ikonie św. Józefa w ramach jej peregrynacji. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Rycerzy Kolumba z naszej parafii, którzy czynnie zaangażowali się w prowadzenie naszych wspólnych modlitw. Bóg zapłać!
   

 2. Serdecznie zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Odbędzie się ona w dniach 19‑20.10.2023. Wyjazd zaplanowany jest w czwartek w godzinach południowych, a powrót w piątek późnym wieczorem. W drodze powrotnej zatrzymanie w sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Koszt wyjazdu wynosi 220 zł/os. i obejmuje przejazd oraz nocleg w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienką. Zapisywać się można osobiście w zakrystii po Mszach świętych lub w biurze parafialnym, a także telefonicznie. Zapisy trwają do przyszłej niedzieli (17.10.2023) ze względu na konieczność potwierdzenia rezerwacji. Jeszcze raz serdecznie zapraszam!
   

 3. Rozpoczynamy kolejny dwuletni cykl przygotowania do bierzmowania. Zapraszam zatem na spotkanie wszystkich, którzy chcieliby to przygotowanie rozpocząć, począwszy od uczniów klasy VIII szkoły podstawowej. Odbędzie się ono w piątek, 15.09., po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele w Cecenowie.
   

 4. Jeszcze raz serdecznie zapraszam dzieci, które chciałyby śpiewać w scholii parafialnej, na spotkanie do plebanii w sobotę, 16.09., na godz. 10:00. Zapraszam!
   

 5. W najbliższą środę przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszam zatem na nabożeństwo fatimskie do Pobłocia na godz. 17:00. Rozpoczniemy różańcem połączonym z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza św. z procesją w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Cecenowie. Serdecznie zapraszam!
   

 6. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 7. Przypominam o możliwości składania swoich osobistych podziękowań i próśb do MB Nieustającej Pomocy, które będą odczytywane podczas środowej nowenny o godz. 17:00 w Cecenowie (w tym tygodniu ze względu na nabożeństwo fatimskie wyjątkowo w Pobłociu). Można je wypisać na kartkach wyłożonych z tyłu kościoła i wrzucić do skrzynek, lub przesłać za pośrednictwem formularza na naszej stronie parafialnej umieszczonego pod zakładką „NOWENNA”. Wszystkie prośby odczytywane są jeden raz. Serdecznie zapraszam!
   

 8. Przypominam także, że od wczoraj każda Msza święta w sobotę wieczorem o godz. 17:00 w Pobłociu, jest tzw. Mszą św. niedzielną. Serdecznie zapraszam i zachęcam, aby skorzystać z tego udogodnienia i jeszcze bardziej zbliżyć się do Pana Boga.
   

 9. Jest jeszcze do nabycia aktualny numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). Zachęcam do lektury!
   

 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Renatę Wałcerz i p. Danutę Puzdrowską, w Pobłociu p. Magdalenę Danielewicz, p. Halinę Kwiatkowską i p. Monikę Langa, a w Wolini p. Irenę Marcinkowską i p. Annę Wilczyńską. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 11. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „ziarenka”.
   

Intencje mszalne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

LAW & ORDER

 

Zadzwoń:

59 811 65 69

+48 604 145 958

Umów się już dziś.

Konsultacje i audyty z udziałem najlepszych specjalistów

strategia zarządzania ryzykiem w każdej branży.

13 kwietnia 2024
W imieniu Rycerzy Kolumba chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy dostarczyli załom na zbiórkę przeznaczoną
06 kwietnia 2024
Dzisiaj obchodzimy w Kościele święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez samego Pana Jezusa i przekazane

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl