PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
02 września 2023
XXII NIEDZIELA  ZWYKŁA (3.09.2023)

 

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg naszych parafialnych dożynek. Dziękuję zatem mieszkańcom Pobłocia za przygotowanie wieńca dożynkowego oraz ugoszczenie nas po Mszy świętej, mieszkańcom Cecenowa za przygotowanie kosza z darami ziemi, a mieszkańcom Wolini – dożynkowego chleba. Serdecznie dziękuję wszystkim obecnym, dla których ważne okazało się złożenie dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne plony. Bóg zapłać!
   

 2. Jutro, w poniedziałek (4.09.) rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam z tej okazji na Mszę św. o dary Ducha Świętego do Pobłocia na godz. 9:30. Z kolei w najbliższą niedzielę (10.09.) podczas wszystkich Mszy świętych poświęcę przybory szkolne dzieciom i młodzieży.
   

 3. Rozpoczynamy nowy rok szkolny, a zatem i duszpasterski. Zależy mi na tym, abyśmy ciągle rozwijali naszą osobistą więź z Panem Bogiem, dlatego chciałbym stworzyć ku temu od dzisiaj kolejne nowe okazje. W każdą środę w kościele parafialnym odmawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w ramach której możemy przedstawiać także swoje osobiste prośby i podziękowania. Dlatego przygotowałem kartki do wpisywania próśb, które wyłożone będą zawsze z tyłu każdego kościoła. Można je wypisać na miejscu, lub zrobić to w domu. Następnie taką kartkę należy wrzucić do umieszczonych w kościołach skrzynek. Złożone kartki odczytywane będą w najbliższą środę po ich wrzuceniu. Kartki wybierać będę na filiach po Mszy św. w poniedziałek w Wolini, a we wtorek w Pobłociu, natomiast w Cecenowie przed Mszą św. w środę. Swoje prośby można także przesłać przez formularz zamieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej www.parafiacecenowo.pl pod nazwą „NOWENNA”. Serdecznie zachęcam, aby swoje bieżące sprawy polecać wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i przychodzić na wspólną nowennę w każdą środę.
   

 4. Chciałbym także wprowadzić Mszę świętą dla dzieci z rodzinami, która dostosowana będzie do obecności dzieci m.in. przez kazanie skierowane przede wszystkim do najmłodszych. Zapraszam na nią w każdą ostatnią niedzielę miesiąca do kościoła parafialnego do Cecenowa na godz. 9:00. Niech będzie to okazja do tego, aby rodzice mogli zatroszczyć się o wychowanie religijne swoich dzieci, a także o swoją więź z Panem Bogiem. Serdecznie zapraszam!
   

 5. W związku z Mszą św. dla dzieci, chciałbym stworzyć parafialną scholę dziecięcą, która będzie uświetniać swoim śpiewem właśnie Msze święte dla dzieci. Dlatego serdecznie zapraszam wszystkie dzieci, które chciałyby śpiewać w scholi, na pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę, 9.09., na godz. 10:00 do plebanii w Cecenowie.
   

 6. Udział w niedzielnej Mszy świętej wynika z III Przykazania Bożego: „Pamiętaj, aby Dzień Święty święcić”. Dlatego począwszy od najbliższej soboty, każda Msza święta w sobotę wieczorem o godz. 17:00 w Pobłociu, będzie Mszą św. z liturgią niedzielną. Przeznaczona jest ona zwłaszcza dla tych wszystkich, którzy z ważnych powodów nie mogą uczestniczyć w Mszy w niedzielę, ale nie tylko. Serdecznie zapraszam i zachęcam, aby skorzystać z tego udogodnienia i jeszcze bardziej zbliżyć się do Pana Boga.
   

 7. W tym tygodniu będziemy mieć szczególną okazję, aby gościć w ramach peregrynacji w naszej parafii obraz św. Józefa w dniach 4-6.09. Całość wydarzenia zainicjowana została przez Rycerzy Kolumba. Chcemy zatem jako parafia także w to dzieło się włączyć. Porządek peregrynacji w naszej parafii jest następujący:
  • poniedziałek (4.09.) w Wolini: 17:00 – powitanie obrazu i Msza św., 20:00 – różaniec z aktem zawierzenia mieszkańców Wolini św. Józefowi;
  • wtorek (5.09.) w Pobłociu: 17:00 – Msza św., 20:00 – różaniec z aktem zawierzenia mieszkańców Pobłocia św. Józefowi;
  • środa (6.09.) w Cecenowie: 17:00 – Msza św., 20:00 – różaniec z aktem zawierzenia mieszkańców Cecenowa św. Józefowi i pożegnanie obrazu.
   

 8. Zapraszam w tym tygodniu wszystkie Matki Różańcowe na Msze święte ze zmianą tajemnic i wspólną modlitwą do Wolini w poniedziałek na godz. 17:00. Do Pobłocia we wtorek na godz. 17:00 i do Cecenowa w środę na godz. 17:00.
   

 9. W najbliższy piątek (8.09.) przypada święto Narodzenia NMP („Matki Boskiej siewnej”).  Podczas Mszy św. w Cecenowie pobłogosławię ziarno siewne. Serdecznie zapraszam zwłaszcza rolników.
   

 10. Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III SP, które w 2024 roku przystąpią do I Komunii świętej, odbędzie się w piątek (8.09.) po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele w Cecenowie. Serdecznie zapraszam!
   

 11. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 12. Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcam narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato.
   

 13. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). Tematem numeru jest beatyfikacja rodziny Ulmów, którzy ukrywali w swoim gospodarstwie Żydów, za co 24 marca 1944 roku zostali zamordowani przez Niemców. W numerze znalazł się także artykuł o Muzeum Ulmów w Markowej. Przeczytamy też o święcie Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Boskiej Siewnej, która jest opiekunką zasianego ziarna i natchnieniem dla siewców dobrego ziarna. Poza tym wiele interesujących felietonów i ciekawostek. Zachęcam do lektury!
   

 14. Kolekta w minioną niedzielę przeznaczona była na najbliższe inwestycje parafialne. Zebraliśmy 1421 zł. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary. Bóg zapłać!

 15. Od kilku dni jest nowy numer telefonu na plebanię. Na razie poprzedni numer jest wciąż aktywny, jednak z czasem zostanie on wyłączony. Nowy komórkowy numer telefonu to +48 573 053 626. Cały kontakt można pobrać na telefon komórkowy z kodu QR zamieszczonego na tablicach ogłoszeń.
   

 16. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym panie Katarzynę i Weronikę Kwidzińskie, w Pobłociu p. Martę Stritzel oraz panie Bożenę i Marlenę Hływa, a w Wolini p. Ewę Kostrubiec i p. Martynę Röder. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 17. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po pierwszy w tym roku duszpasterskim numer ziarenka.
   

Intencje mszalne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
21 lipca 2024
Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce obchody XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Z tej
13 lipca 2024
Od przyszłej niedzieli obchodzić będziemy w Kościele w Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl