PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
26 sierpnia 2023
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA (27.08.2023)

 

 1. Razem z sołectwem w Pobłociu serdecznie wszystkich zapraszamy na nasze parafialne dożynki, które w tym roku odbędą się w Pobłociu w sobotę, 2.09., a rozpoczną się Mszą św. o godz. 17:00. Bardzo proszę zatem mieszkańców Pobłocia o przygotowanie wieńca dożynkowego, mieszkańców Cecenowa – kosza z darami ziemi, a mieszkańców Wolini – dożynkowego chleba. Po Mszy św. jesteśmy wszyscy zaproszeni do WDK w Pobłociu na świętowanie przy wspólnym stole. Dołóżmy wszelkich starań, aby jak najliczniej zgromadzić się na tym dziękczynieniu Panu Bogu za tegoroczne plony.
   

 2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I piątek będziemy modlić się do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. w Cecenowie, a w sobotę do Niepokalanego Serca Maryi. Okazja do spowiedzi świętej będzie w czwartek od 16:30 w Wolini, a w piątek od 16:00 w Pobłociu i od 17:30 w Cecenowie. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w piątek od godz. 9:00 (nowych chorych proszę zgłaszać do czwartkowego wieczoru).
   

 3. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 4. Jest jeszcze do nabycia bieżący numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). Zachęcam do lektury!
   

 5. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Kolekta przeznaczona jest na najbliższe inwestycje parafialne, a więc na wymianę dachów nad prezbiterium i zakrystiami kościoła parafialnego oraz na wymianę elektrycznych tablic rozdzielczych w kościołach w Pobłociu i Wolini. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary. Bóg zapłać!
   

 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Agatę Rzepka i p. Barbarę Wicińską, w Pobłociu p. Katarzynę Karpińską, p. Iwonę Krueger i p. Danutę Nogalską, a w Wolini p. Marzenę Machola i p. Zenobię Wejer. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 7. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo.
   

 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Deonizego Bielańskiego (l. 78) z Pobłocia. Msze święte pogrzebowe zostaną odprawione w następującym porządku:

                              •   27.09., 17:00 (Cecenowo) – od uczestników pogrzebu,

                              •   11.10., 17:00 (Cecenowo) – od żony i syna,

                              •   10.11., 17:00 (Cecenowo) – od anonimowego ofiarodawca,

                              •   15.11., 17:00 (Cecenowo) – od pracowników SP w Pobłociu,

                              •   1.12., 16:30 (Pobłocie) – od córki z rodziną,

                              •   12.12., 17:00 (Pobłocie) – od Rady Rodziców przy SP w Pobłociu,

                              •   24.12., 10:45 (Pobłocie) – od pracowników SP w Pobłociu.

                              Naszego zmarłego brata polecajmy Bożemu miłosierdziu!
 

Intencje mszalne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
22 czerwca 2024
Siostry i Bracia, W ubiegłym roku, w 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie
22 czerwca 2024
Trwa miesiąc czerwiec szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl