PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
19 sierpnia 2023
XX NIEDZIELA ZWYKŁA (20.08.2023)

 

 1. Na początku chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie wtorkowej uroczystości odpustowej. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przebieg liturgii Mszy świętej: za czytania, modlitwę wiernych, Rycerzom Kolumba i delegacji z koszem z Pobłocia za procesję z darami, a także ministrantom za wzorową służbę przy ołtarzu. Dziękuję za wszystkie przyniesione do kościoła kwiaty, a paniom Bożenie Ceynowa i Sylwii Krygier dziękuję za ich piękne ułożenie. Dziękuję serdecznie wszystkim obecnym na Mszach świętych w dniu odpustu, a zwłaszcza na sumie odpustowej. Szczególnie dziękuję za tak licznie przyjętą Komunię świętą w tym dniu. Niech obficie spłyną na Was bogactwa odpustowych łask!
   

 2. Pragnę z całego serca podziękować wszystkim, którzy tak bardzo pomogli w organizacji festynu. Zaangażowane było w to przedsięwzięcie gros ludzi dobrej woli, których nie sposób wyliczyć. Chciałbym jednak serdecznie podziękować naszej Radzie Parafialnej, która bezpośrednio zaangażowana była w pomoc w organizacji festynu. Serdecznie dziękuję dyrekcji GOK Główczyce za udostępnienie świetlicy w Cecenowie, Pani Dyrektor szkoły w Pobłociu Małgorzacie Pochodaj za użyczenie namiotu na festyn. Bardzo dziękuję wszystkim Paniom, które upiekły przepyszne ciasta na nasz festyn, a także Stowarzyszeniu „Aktywni na nowo” z Pobłocia oraz KGW z Cecenowa oraz opiekunkom świetlic wiejskich z Cecenowa i Wolini. Dziękuję p. Tomaszowi Klawińskiemu za zapewnienie nam muzyki do dobrej zabawy, a p. Janowi Pochodaj za dokumentację fotograficzną naszej uroczystości. Dziękuję tym wszystkim, którzy obsługiwali poszczególne stanowiska podczas festynu i zatroszczyli się o ich przygotowanie. Dziękuję wszystkim firmom, które wsparły organizację festynu. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali takie mnóstwo fantów na festynową loterię i licytacje oraz wszystkim, dzięki którym festyn mógł być jeszcze bardziej atrakcyjny. Serdecznie dziękuję za tak wielką ofiarność okazaną podczas licytacji, jak również przy wszystkich stoiskach festynowych. Uzbierana kwota brutto to 18.324 zł, która pozwoli na realizowanie kolejnych parafialnych inwestycji. Dziękuję przede wszystkim za Waszą obecność na tym naszym wspólnym świętowaniu i każdą formę zaangażowania w jego radosny przebieg. Była to kolejna okazja, aby być razem, a to jest najważniejsze. Wszystkim za wszystko składam serdeczne i szczere Bóg zapłać!
   

 3. Jutro, tj. w poniedziałek 21.08. jedziemy ze Służbą Liturgiczną naszej parafii na jednodniową wycieczkę do Aquaparku w Redzie. W związku z wyjazdem nie będzie w poniedziałek Mszy świętej w Wolini.
   

 4. Już dziś chciałbym zaprosić wszystkich na nasze parafialne dożynki, które w tym roku odbędą się w Pobłociu w sobotę, 3.09. o godz. 17:00. W tym roku proszę zatem mieszkańców Pobłocia o przygotowanie wieńca dożynkowego, mieszkańców Cecenowa – kosza z darami ziemi, a mieszkańców Wolini – dożynkowego chleba. Dołóżmy wszelkich starań, aby jak najliczniej zgromadzić się na tym dziękczynieniu Panu Bogu za tegoroczne plony.
   

 5. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 6. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). Tematem numeru są 37. Światowe Dni Młodzieży, którym przyświecały słowa Ewangelii według św. Łukasza: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”. W numerze znalazła się także rozmowa pt. „Idę drogą miłości" z Grzegorzem Polakiewiczem, który pielgrzymuje o kulach, bez jednej nogi, do Santiago de Compostela i przekonuje, że ta wędrówka go uszczęśliwia. Przeczytamy też też o niebezpieczeństwach płynących z faktu, że wszyscy jesteśmy podłączeni do internetu. i nawet jeśli wydaje nam się, że nas to nie dotyczy, prawdopodobnie to tylko złudzenie… W artykule „Wszyscy jesteśmy podłączeni” Paweł Skiba pisze, jak ważne jest dbanie o prywatność i bezpieczeństwo w sieci. Poza tym jak zwykle wiele interesujących felietonów i ciekawostek. Zachęcam do lektury!
   

 7. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Kolekta przeznaczona będzie na najbliższe inwestycje parafialne, a więc na wymianę dachów nad prezbiterium i zakrystiami kościoła parafialnego oraz na wymianę elektrycznych tablic rozdzielczych w kościołach w Pobłociu i Wolini. Serdecznie dziękuję za wszelkie formy Waszej ofiarności. Bóg zapłać!
   

 8. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem miażdżycy tętnic, osteoporozy kości oraz wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym w czwartek, 24.08., w godz. 14:45-15:30 przy kościele w Pobłociu. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
   

 9. W najbliższą sobotę, 26 sierpnia, na terenie naszego diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Białogórze, odbędzie się wydarzenie zatytułowane „Wielki Połów”. Jest to całodzienne spotkanie dla każdego, kto chciałby pogłębić swoją wiarę. W części przedpołudniowej, już od godz. 10:00, odbędą się ciekawe konferencje dla dorosłych oraz młodzieży. Będą również zorganizowane zajęcia dla dzieci. W sesji popołudniowej, od godz. 15:00 będzie można uczestniczyć m.in. w koncercie uwielbienia, a także wysłuchać ciekawych świadectw. W tej części będzie także otwarty namiot adoracji oraz namiot z książkami katolickimi. Będzie także okazja, aby skorzystać ze spowiedzi oraz modlitwy wstawienniczej. Wielki Połów uwieńczony zostanie Msza św. o 19:00 pod przewodnictwem Bpa Ryszarda Kasyny. Wydarzenie jest bezpłatne, otwarte dla każdego. Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji. Bardzo serdecznie zachęcam do skorzystania z tej wartościowej propozycji tym bardziej, że jest to zupełnie niedaleko od nas.
   

 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym panie Dorotę i Joannę Domańskie, w Pobłociu p. Katarzynę Karpińską, p. Monikę Jaroszewicz i p. Paulinę Modzelewską , a w Wolini p. Aleksandrę Latosińską i p. Iwonę Rakowską. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 11. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo.
   

 12. W minionym tygodniu zmarł śp. Deonizy Bielański (l. 78), wieloletni nauczyciel i dyrektor Szkoły Podstawowej w Pobłociu. Termin pogrzebu zostanie podany niebawem. Różaniec za śp. Deonizego odmawiany będzie od niedzieli do wtorku (20-22.08.) o godz. 18:30 w kościele w Pobłociu. Naszego zmarłego brata polecajmy Bożemu miłosierdziu!
   

Intencje mszalne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
21 lipca 2024
Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce obchody XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Z tej
13 lipca 2024
Od przyszłej niedzieli obchodzić będziemy w Kościele w Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl