PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
05 sierpnia 2023
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - PRZEMIENIENIE PAŃSKIE (6.08.2023)
 1. Serdecznie dziękuję za wszystkie przyniesione fanty na festyn parafialny oraz za prace na konkurs „Moja parafia”. Bóg zapłać!
   

 2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii dziecięcą scholę parafialną „Anielskie nutki” z Przechlewa – mojej rodzinnej miejscowości. Serdecznie im dziękuję za przybycie i uświetnienie naszych dzisiejszych Mszy świętych. Bóg zapłać!
   

 3. W tym tygodniu zapraszam wszystkie Matki Różańcowe na Msze święte ze zmianą tajemnic i wspólną modlitwą: do Wolini w poniedziałek na 17:00, do Pobłocia we wtorek na 17:00 i do Cecenowa w środę na 17:00.
   

 4. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w czwartek w godz. 19:00-20:00 do kościoła parafialnego.
   

 5. W najbliższą niedzielę przypada 13. dzień miesiąca. Spotkajmy się zatem na różańcu fatimskim z procesją wokół kościoła w Pobłociu wyjątkowo o godz. 15:00.
   

 6. Zbliżamy się wielkimi krokami do naszej parafialnej uroczystości – odpustu ku czci Wniebowzięcia NMP. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości na sumę odpustową 15 sierpnia na godz. 14:00 do Cecenowa, a po niej na tradycyjny już Festyn Parafialny. Postarajmy się zaplanować sobie czas tak, aby móc wspólnie w licznym gronie świętować ten szczególny dzień, zwłaszcza przez udział we Mszy świętej. Niech każdy zatroszczy się o spowiedź, aby móc w dniu odpustu przyjąć Komunię świętą. Bardzo proszę, aby w tym roku kosz z darami ziemi przygotowali mieszkańcy Pobłocia. Już dzisiaj też bardzo proszę, aby przynieść kwiaty do ustrojenia kościoła; będzie można je złożyć w kruchcie kościoła parafialnego w poniedziałek, 14.08 do godz. 12:00.
   

 7. Kolekta w minioną niedzielę przeznaczona była na nasze parafialne inwestycje. Zebraliśmy 1468 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary!
   

 8. Cały czas jest sporo wolnych intencji w dni powszednie w Cecenowie, a zwłaszcza w Wolini. Nieustająco zachęcam do ofiarowania Mszy świętych i jednocześnie przypominam, że owoce Mszy świętej odprawionej w dzień powszedni są takie same, jak Mszy świętej niedzielnej, bez względu na liczbę zgromadzonych w kościele wiernych.
   

 9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Artur Królik z Łeby (wcześniej zam. w Pobłociu) i Małgorzata Kobiela z Łeby – zapowiedź I. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, uniemożliwiających zawarcie małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego duszpasterza.
   

 10. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). Przeczytać w nim można o tym, dlaczego młodzi chcą jechać na Światowe Dni Młodzieży i jak doświadczają podczas tego wydarzenia prawdziwego piękna Kościoła. W numerze znajdziemy także ciekawy wywiad z misjonarzem, ks. Grzegorzem Paderewskim, od kilkunastu lat pracującemu w Manaus, w prowincji Amazonia, w Brazylii. Spędzając wakacje nad morzem, warto pamiętać, że morskie środowisko ma na nas wszechstronnie dobroczynny wpływ – więcej informacji o tym w artykule pt. „Leczenie morzem”. Poza tym wiele ciekawych artykułów i felietonów. Zachęcam do lektury!
   

 11. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Ewelinę Krajewską i p. Alicję Wilczyńską, w Pobłociu p. Agnieszkę Stencel, p. Annę Kołodziejczyk i p. Arletę Gałek, a w Wolini p. Patrycję Bronk i p. Teresę Röder. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 12. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo.
   

 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kamila Łobockiego (l. 23) z Pobłocia. Msza św. od uczestników pogrzebu w jego intencji odbędzie się 8.09. o godz. 17:00 w Cecenowie. Zmarła także śp. Halina Zawadzka (l. 67) z Pobłocia. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek, 8.08., o godz. 11:00 w Pobłociu. Różaniec za zmarłą odmawiany będzie jeszcze dziś i jutro (6-7.08) o godz. 18:00 w kościele w Pobłociu. Msza św. od uczestników pogrzebu odbędzie się 20.09. o godz. 17:00 w Cecenowie. Naszych drogich zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu!
   

Intencje mszalne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
22 czerwca 2024
Siostry i Bracia, W ubiegłym roku, w 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie
22 czerwca 2024
Trwa miesiąc czerwiec szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl