PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
30 lipca 2023
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na środki transportu dla misji. Poświęciłem 43 pojazdy i przy tej okazji zebraliśmy 482 zł, które już zostały przesłane na wyznaczony cel. Bóg zapłać!
   

 2. W najbliższą niedzielę będziemy gościć będziemy dziecięcą scholę parafialną „Anielskie nutki” z Przechlewa – mojej rodzinnej miejscowości. Uświetnią swoim śpiewem wszystkie Msze święte.
   

 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o powołania, w I piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej w Cecenowie, a w I sobotę do Niepokalanego Serca NMP po Mszy świętej w Pobłociu. Okazja do spowiedzi świętej będzie w czwartek od 16:30 w Wolini, a w piątek od 16:00 w Pobłociu i od 17:30 w Cecenowie. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 9:00 (nowych chorych proszę zgłaszać do czwartku włącznie).
   

 4. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w czwartek w godz. 19:00-20:00 do kościoła parafialnego.
   

 5. Serdecznie dziękuję za przyniesione na cele festynu fanty. Do przyszłej niedzieli można jeszcze przynosić prace na konkurs „Moja parafia”. Dziękuję za prace, które już wpłynęły. Bóg zapłać!
   

 6. Zapraszam na spotkanie organizacyjne w sprawie festynu parafialnego, które odbędzie się we wtorek o godz. 18:00 na plebanii.
   

 7. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Kolekta przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za wszelkie ofiary!
   

 8. Jest sporo wolnych intencji w dni powszednie, zwłaszcza w Wolini i Cecenowie. Zachęcam do ofiarowania Mszy świętych i jednocześnie przypominam, że owoce Mszy świętej odprawionej w dzień powszedni są takie same, jak Mszy świętej niedzielnej, bez względu na liczbę zgromadzonych w kościele wiernych.
   

 9. Jest do nabycia aktualny ubiegłotygodniowy numer „Pielgrzyma” (3,90 zł), a także czasopisma: „L’osservatore Romano” (10 zł), „Misje dzisiaj” (6 zł), dla dzieci „Świat misyjny” (5 zł) i czasopismo kobiet katolickich „List do pani” (7 zł). Zachęcam do lektury!
   

 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Honoratę Wnuczyńską i p. Joannę Mikulak, w Pobłociu panie Annę i Wioletę Kitowskie oraz p. Mirosławę Zielińską, a w Wolini panie Ewę i Weronikę Bronk. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 11. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo.
   

Intencje mszalne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
21 lipca 2024
Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce obchody XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Z tej
13 lipca 2024
Od przyszłej niedzieli obchodzić będziemy w Kościele w Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl