PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
23 lipca 2023
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce obchody XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Z tej okazji po Mszach świętych odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów. W ramach akcji „1 gr za 1 km” przeprowadzana jest zbiórka do puszki na pojazdy dla misji. Już teraz serdecznie dziękuję za ofiarność: Bóg zapłać!

 2. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w czwartek w godz. 19:00-20:00 do kościoła parafialnego.

 3. Cały czas zachęcam, aby przynosić fanty na festynową loterię, licytacje oraz pchli targ. Zbiórka trwa do przyszłej niedzieli (szczegóły TUTAJ).

 4. Można przynosić prace na konkurs plastyczno-rękodzielniczy pt. „Moja parafia”. Termin dostarczania prac mija 6 sierpnia. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas Festynu Parafialnego, 15 sierpnia (szczegóły TUTAJ). Serdecznie zapraszam do udziału!

 5. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje. Aktualnie przygotowujemy się do wymiany dachów nad prezbiterium i zakrystiami kościoła parafialnego, a chciałbym to zadanie zrealizować w najbliższym czasie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary!

 6. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). Tematem numeru jest artykuł o 780. rocznicy powstania diecezji chełmińskiej, której spadkobierczyniami od 1992 roku są diecezje pelplińska i toruńska, a także archidiecezja gdańska i część bydgoskiej. Przeczytamy też o przyjaciołach Jezusa – Marii, Marcie i Łazarzu, których liturgiczne wspomnienie przypada 29 lipca. W numerze znalazł się także artykuł o pielgrzymowaniu jako duchowej uczcie dla każdego z nas. Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę w tym roku wyrusza już po raz trzydziesty drugi. Poza tym jak zwykle w „Pielgrzymie" do przeczytania wiele innych interesujących artykułów, felietonów i ciekawostek. Zachęcam do lektury!

 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Dominikę Urban i p. Wiolettę Wolską, w Pobłociu p. Krystynę Fir, p. Marię Miedzielec i p. Danutę Skiba, a w Wolini p. Agnieszkę Nagórską i p. Małgorzatę Latosińską. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!

 8. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo.

Intencje mszalne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
22 czerwca 2024
Siostry i Bracia, W ubiegłym roku, w 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie
22 czerwca 2024
Trwa miesiąc czerwiec szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl