PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
13 lipca 2024
XV NIEDZIELA ZWYKŁA (14.07.2024)
 1. Od przyszłej niedzieli obchodzić będziemy w Kościele w Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z tej okazji po Mszach świętych odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów. W ramach akcji „1 gr za 1 km” przeprowadzona będzie zbiórka do puszki na pojazdy dla misji, którą polecam Waszej ofiarności. Bóg zapłać!
   

 2. W ramach przygotowań do kolejnego festynu parafialnego, serdecznie proszę o przynoszenie fantów na festynową loterię. Jeśli ktoś ma możliwość, to mile widziane będą także vouchery, karty podarunkowe, bilety wstępu, a także gadżety firmowe. Serdecznie zapraszam także te osoby, które miałyby jakąś inicjatywę lub chciałyby zaangażować się w przygotowanie oraz przebieg festynu.
   

 3. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w czwartek do Cecenowa w godz. 19:00-20:00.
   

 4. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo.
   

 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Bożenę Ceynowa i p. Martynę Dobrosielską, w Pobłociu p. Angelikę Formela, p. Martę Twardowską i p. Beatę Urban, a w Wolini p. Agnieszkę Łyszyk i p. Justynę Graczyk. Bardzo proszę, aby w miarę potrzeby zatroszczyć się o koszenie trawy wokół kościołów (kosiarka w Pobłociu znajduje się w pomieszczeniu gospodarczym w przedsionku kościoła, a w Cecenowie – na plebanii). Jeśli w żaden sposób nie uda się skosić, to bardzo proszę, aby mnie o tym poinformować. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 6. Plan peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy (podana data to dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 • niedziela (14.07.) – pp. Jolanta i Jarosław Hildebrandt,

 • poniedziałek (15.07.) – pp. Aneta i Piotr Pawlak,

 • wtorek (16.07.) – pp. Maria i Sylwester Jarosińscy,

 • środa (17.07.) – pp. Martyna i Robert Gołyńscy,

 • czwartek (18.07.) – p. Marek Łuniewski,

 • piątek (19.07.) – pp. Wioletta i Andrzej Urban,

 • sobota (20.07.) – pp. Danuta i Gabriel Królik,

 • niedziela (21.07.) – pp. Wanda i Stanisław Krukowscy.

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
21 lipca 2024
Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce obchody XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Z tej
13 lipca 2024
Od przyszłej niedzieli obchodzić będziemy w Kościele w Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl