PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
16 lipca 2023
XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele w Polsce obchody XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Z tej okazji serdecznie zapraszam wszystkich kierowców wraz z ich pojazdami (każdego rodzaju) na Msze święte w najbliższą niedzielę. Po mszach we wszystkich miejscowościach odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów. Przy tej okazji w ramach akcji „1 gr za 1 km” odbędzie się zbiórka do puszki na pojazdy dla misji. Jeszcze raz serdecznie zapraszam!
   

 2. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w czwartek w godz. 19:00-20:00 do kościoła parafialnego.
   

 3. Przygotowujemy się do kolejnego festynu parafialnego. Serdecznie zatem cały czas zachęcam, aby przynosić fanty na festynową loterię, licytacje oraz pchli targ. Mile widziane są vouchery, gadżety firmowe, książki, bajki, gry planszowe, puzzle, artykuły papiernicze, wyroby rękodzielnicze, artykuły gospodarstwa domowego, akcesoria sportowe, przedmioty artystyczne, rękodzieło, a także inne rzeczy, przedmioty czy usługi, które ucieszą uczestników festynu. Zbiórka fantów trwa do końca lipca, a więc jeszcze dwa tygodnie.
   

 4. W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 50-lecia ustanowienia naszej parafii, cały czas serdecznie zapraszam do udziału w konkursie plastyczno-rękodzielniczym pt. „Moja parafia”. Należy przygotować prace związane z tematem konkursu w dowolnej technice plastycznej lub w jakiejkolwiek formie rękodzieła. Wykonane prace należy dostarczać na plebanię lub do zakrystii w dniach 16 lipca – 6 sierpnia. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w następujących kategoriach:

                                                  I. dzieci w wieku przedszkolnym,

                                                  II. szkoła podstawowa kl. I-IV*,

                                                  III. szkoła podstawowa kl. V-VIII* i starsza młodzież,

                                                  IV. prace wykonane przez całe rodziny.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas Festynu Parafialnego, 15 sierpnia 2023 r. Jeszcze raz serdecznie zapraszam do udziału!

* należy brać pod uwagę klasę ukończoną w roku szkolnym 2022/23
 

 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Renatę Seńków i p. Marlenę Czoska, w Pobłociu p. Justynę Klawikowską, p. Annę Drusch i p. Annę Wróblewską, a w Wolini p. Teresę Barańską i p. Elżbietę Langowską. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 2. Jest jeszcze do nabycia ostatni numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). Zachęcam do lektury!
   

 3. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo.
   

Intencje mszalne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
21 lipca 2024
Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce obchody XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Z tej
13 lipca 2024
Od przyszłej niedzieli obchodzić będziemy w Kościele w Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl