PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
12 sierpnia 2023
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA (13.08.2023)

 

 1. Dzisiaj przypada 13. dzień miesiąca. Spotkajmy się zatem na różańcu fatimskim z procesją wokół kościoła w Pobłociu wyjątkowo o godz. 15:00. Serdecznie zapraszam!
   

 2. W najbliższy wtorek świętować będziemy największą uroczystość w naszej parafii – odpust ku czci Wniebowzięcia NMP. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości do udziału w Mszach świętych tylko w Cecenowie o 9:00 i 14:00, podczas których pobłogosławimy kłosy, zboża, zioła i kwiaty. Szczególnie serdecznie zapraszam na sumę odpustową o godz. 14:00, której przewodniczyć będzie ks. neoprezbiter Krystian Rink ze Skórcza. Po Mszy św. ks. Neoprezbiter udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. Po naszym liturgicznym spotkaniu przy Chrystusowym ołtarzu serdecznie wszystkich zapraszam na tradycyjny już Festyn Parafialny, a na nim: licytacje, pchli targ, w ramach którego jubileuszowe kubki i świeżo palone kawy z Cecenowa, losowanie fantów z atrakcyjnymi nagrodami, rozstrzygnięcie konkursu „Moja parafia”; dla dzieci: dmuchańce, przejażdżki konne (16:00-18:00), tatuaże; do posilenia się: kiermasz domowych ciast, kawa, herbata, zimne napoje, kiełbaski z grilla, zapiekanki, frytki, popcorn, wata cukrowa, gofry, swojskie kanapki ze smalcem, a dobrą zabawę zapewni nam jak zwykle niezastąpiony DJ TOMI. Składane podczas festynu ofiary będą miały formę cegiełki i przeznaczone będą na kolejne inwestycje w naszej parafii. Postarajmy się zaplanować sobie czas tak, aby móc wspólnie w licznym gronie świętować ten szczególny dzień, zwłaszcza przez udział we Mszy świętej. Bardzo proszę, aby w tym roku kosz z darami ziemi przygotowali mieszkańcy Pobłocia. Kwiaty do ustrojenia kościoła można przynosić do kruchty kościoła parafialnego w poniedziałek, 14.08 do godz. 12:00.
   

 3. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu festynu we wtorek o godz. 10:00. Każda para rąk się przyda. Serdecznie zapraszam!
   

 4. W dniu odpustu podczas Mszy świętych śpiewać będzie chór „Soli Deo” z Tczewa. Po Mszach świętych w podczas festynu będzie można nabyć płyty chóru w cenie 30 zł, do czego serdecznie zachęcam.
   

 5. 15 sierpnia będzie także dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Kraj ten w jednej trzeciej powierzchni znalazł się pod wodą. Caritas Polska pospieszyła od razu z pomocą poszkodowanym. Chcemy i my włączyć się w tę pomoc przez Caritas Diecezjalną, dlatego w Uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy modlić się za poszkodowanych a po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszki na ten cel.
   

 6. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Artur Królik z Łeby (wcześniej zam. w Pobłociu) i Małgorzata Kobiela z Łeby – zapowiedź II. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, uniemożliwiających zawarcie małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego duszpasterza.
   

 7. Jest jeszcze do nabycia bieżąca prasa katolicka. Serdecznie zachęcam do lektury!
   

 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym w poniedziałek przed odpustem p. Reginę Janiszek, p. Joannę Banaszek i p. Małgorzatę Hinca, a sobotę p. Martę Mocek. W Pobłociu poproszę p. Paulinę Wolską, p. Wiesławę Domańską i p. Małgorzatę Pochodaj, a w Wolini p. Bogusławę Stępkowską i p. Agnieszkę Latosińską. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 9. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo.
   

Intencje mszalne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
22 czerwca 2024
Siostry i Bracia, W ubiegłym roku, w 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie
22 czerwca 2024
Trwa miesiąc czerwiec szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl