09 lipca 2023
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. W najbliższy czwartek przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszam zatem na nabożeństwo fatimskie do Pobłocia na godz. 17:00. Rozpoczniemy różańcem, po którym odbędzie się Msza święta z procesją w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Wolini.
   

 2. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w czwartek w godz. 19:00-20:00 do kościoła parafialnego.
   

 3. Przygotowujemy się do kolejnego festynu parafialnego. Serdecznie zachęcam, aby przynosić fanty na festynową loterię, licytacje oraz pchli targ. Mile widziane są vouchery, gadżety firmowe, książki, bajki, gry planszowe, puzzle, artykuły papiernicze, wyroby rękodzielnicze, artykuły gospodarstwa domowego, akcesoria sportowe, przedmioty artystyczne, rękodzieło, a także inne rzeczy, przedmioty czy usługi, które ucieszą uczestników festynu. Zbiórka fantów trwa do końca lipca.
   

 4. W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 50-lecia ustanowienia naszej parafii, serdecznie zapraszam do udziału w konkursie plastyczno-rękodzielniczym „Moja parafia”. Należy przygotować prace związane z tematem konkursu w dowolnej technice plastycznej lub w jakiejkolwiek formie rękodzieła. Wykonane prace należy dostarczać na plebanię lub do zakrystii w dniach 16 lipca – 6 sierpnia. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w następujących kategoriach:

                             I. dzieci w wieku przedszkolnym,

                             II. szkoła podstawowa kl. I-IV*,

                             III. szkoła podstawowa kl. V-VIII* i starsza młodzież,

                             IV. prace wykonane przez całe rodziny.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas Festynu Parafialnego, 15 sierpnia 2023 r. Jeszcze raz serdecznie zapraszam do udziału!

* należy brać pod uwagę klasę ukończoną w roku szkolnym 2022/23
 

 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Marzenę Łosiak i p. Beatę Czechowicz, w Pobłociu p. Angelikę Puppel oraz panie Bożenę i Ewelinę Reńkas, a w Wolini p. Elżbietę Skwara i p. Monikę Cymer. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 2. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). Zachęcam do lektury!
   

 3. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo.
   

Intencje mszalne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

LAW & ORDER

 

Zadzwoń:

59 811 65 69

+48 604 145 958

Umów się już dziś.

Konsultacje i audyty z udziałem najlepszych specjalistów

strategia zarządzania ryzykiem w każdej branży.

13 kwietnia 2024
W imieniu Rycerzy Kolumba chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy dostarczyli załom na zbiórkę przeznaczoną
06 kwietnia 2024
Dzisiaj obchodzimy w Kościele święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez samego Pana Jezusa i przekazane

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl