PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
22 czerwca 2024
XII NIEDZIELA ZWYKŁA (23.06.2024)
 1. Trwa miesiąc czerwiec szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy w łączności z Mszą świętą.
   

 2. W najbliższy czwartek (27.06.) przypada uroczystość NMP Nieustającej Pomocy – głównej patronki naszej diecezji. Z racji uroczystości Nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie w tym tygodniu wyjątkowo w czwartek, a nie w środę. Również w czwartek odbędzie się piesza pielgrzymka z Garczegorza do Kębłowa. Przypominam, że wyjazd autokaru z Cecenowa będzie o godz. 17:20 sprzed kościoła parafialnego. Tego dnia Msza święta w Wolini, po uzgodnieniu z ofiarodawcą, odbędzie się wyjątkowo o 16:30.
   

 3. Rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego sierpniowego festynu parafialnego. Serdecznie proszę o przynoszenie fantów na festynową loterię. Jeśli ktoś ma możliwość, to mile widziane będą także vouchery, karty podarunkowe, bilety wstępu, a także gadżety firmowe. Serdecznie zapraszam także te osoby, które miałyby jakąś inicjatywę lub chciałyby zaangażować się w przygotowanie oraz przebieg festynu.
   

 4. W związku z pieszą pielgrzymką, nie będzie w tym tygodniu czwartkowej adoracji.
   

 5. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Marian Maszota (st. woln., zam. w Lęborku) i Dagmara Grzegorczyk (st. woln., zam. w Lęborku, wcześniej w Pobłociu) – zap. II. Jeżeli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, uniemożliwiających zawarcie małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego duszpasterza.
   

 6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, a więc kolekta przeznaczona będzie na parafialne inwestycje. Trwa remont zakrystii w Cecenowie, który nie był planowany, ale okoliczności sprawiły, że stał się koniecznością. Niebawem zakończone zostaną także prace przy rozdzielni elektrycznej w Wolini (w Pobłociu jest już gotowa). Poza tym jeszcze na ten rok zaplanowana jest całościowa konserwacja dachu kościoła w Wolini i jego odwodnienie, kompleksowy remont elewacji kościoła w Pobłociu oraz przygotowanie dokumentacji konserwatorsko-budowlanej do kolejnych prac na kościele parafialnym. Serdecznie dziękuję za wszystkie składane ofiary, dzięki którym możemy te dzieła podejmować. Bóg zapłać!
   

 7. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (4,50 zł). Temat numeru poświęcony jest krzyżowi – symbolowi chrześcijaństwa, fundamentowi naszej wiary, znakowi miłości Boga i ojczyzny, którego dziś – w czasach kryzysu wartości – powinniśmy szczególnie strzec. Przeczytamy też o św. Janie Chrzcicielu, postaci ważnej w całej historii zbawienia, i o jego przedstawieniach w ikonografii chrześcijańskiej. Znajdziemy też artykuł o uroczystości Św. Apostołów Piotra i Pawła, których łączyło niestrudzone i pełne poświęcenia głoszenie Ewangelii dla budowania Kościoła. Zachęcam do lektury!
   

 8. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”.
   

 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Gizelę Mach i p. Wiesławę Grot, w Pobłociu p. Patrycję Pawłowską, p. Darię Hływa i p. Małgorzatę Klawikowską, a w Wolini p. Teresę Pieczulewicz i p. Małgorzatę Czyżewską. Bardzo proszę, aby w miarę potrzeby zatroszczyć się o koszenie trawy wokół kościołów. Jeśli w żaden sposób nie uda się skosić, to bardzo proszę, aby mnie o tym poinformować. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 10. Plan peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy (podana data to dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 • niedziela (23.06.) – pp. Martyna i Radosław Röder,

 • poniedziałek (24.06.) – pp. Ewa i Kazimierz Ceynowa,

 • wtorek (25.06.) – pp. Anna i Ryszard Grzegorczyk,

 • środa (26.06.) – pp. Dorota i Krzysztof Grzegorczyk,

 • czwartek (27.06.) – p. Janina Grzegorczyk,

 • piątek (28.06.) – p. Krystyna Fir,

 • sobota (29.06.) – pp. Angelika i Tomasz Puppel,

 • niedziela (30.06.) – pp. Bożena, Ewelina i Adam Reńkas.

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
21 lipca 2024
Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce obchody XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Z tej
13 lipca 2024
Od przyszłej niedzieli obchodzić będziemy w Kościele w Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl