PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
15 czerwca 2024
XI NIEDZIELA ZWYKŁA (16.06.2024)
 1. Trwa miesiąc czerwiec szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy w dni powszednie w łączności z Mszą świętą.
   

 2. W związku z ustanowieniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy główną patronką naszej diecezji oraz trwającą także w naszej parafii peregrynacją ikony Matki Bożej, Wydział Duszpasterski naszej Diecezji zaprasza dekanaty główczycki, lęborski i łebski na krótką pielgrzymkę pieszą z Garczegorza do Kębłowa (7 km; ok. 1,5 h). Pielgrzymka odbędzie się w czwartek, 27 czerwca. Rozpocznie się ona przy kościele w Garczegorzu o godz. 18:00, a zakończy w kościele w Kębłowie Mszą świętą z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 20:00. Na całej długości trasy dostępny będzie samochód dla tych, którzy opadną z sił. Jako organizator pielgrzymki dla naszych dekanatów, serdecznie zapraszam do wspólnego pielgrzymowania, a także do udziału w samej Mszy świętej w Kębłowie. Zamówiłem autobus, aby można było dotrzeć do Garczegorza i wrócić z Kębłowa. Wyjazd o 17:20 sprzed kościoła w Cecenowie, a powrót ok. 21:30. Aby zamówić autokar odpowiedniej wielkości, proszę zgłosić do mnie chęć udziału w pielgrzymce do przyszłej niedzieli (23.06.). Jeszcze raz serdecznie zapraszam.
   

 3. W najbliższy piątek (21.06.) odbędzie się zakończenie roku szkolnego. W związku z tym serdecznie zapraszam dzieci, nauczycieli, pracowników obsługi szkoły oraz rodziców na Mszę świętą z tej okazji do Pobłocia na godz. 8:00. Zachęcam, aby skorzystać ze spowiedzi świętej przed Mszami świętymi i podczas czwartkowej adoracji, aby móc w tym dniu przyjąć Komunię świętą.
   

 4. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 5. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Marian Maszota (st. woln., zam. w Lęborku) i Dagmara Grzegorczyk (st. woln., zam. w Lęborku, wcześniej w Pobłociu) – zap. I. Jeżeli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, uniemożliwiających zawarcie małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego duszpasterza.
   

 6. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”.
   

 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Ewelinę Wilczyńską i p. Angelikę Wolską, w Pobłociu p. Ewelinę Serwatka, p. Halinę Kwiatkowską i p. Monikę Langa, a w Wolini p. Zdzisławę Serwatka i p. Jolantę Michałejko. Bardzo proszę, aby w miarę potrzeby zatroszczyć się o koszenie trawy wokół kościołów, także w Cecenowie. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 8. Plan peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy (podana data to dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 • niedziela (16.06.) – pp. Zenobia Wejer i Witold Cierocki,

 • poniedziałek (17.06.) – pp. Wiesława i Stanisław Hendzel,

 • wtorek (18.06.) – pp. Dorota i Marek Dawidowscy,

 • środa (19.06.) – pp. Marzena i Jerzy Arcisz,

 • czwartek (20.06.) – pp. Danuta i Henryk Tęśni,

 • piątek (21.06.) – pp. Anna i Bogdan Wilczyńscy,

 • sobota (22.06.) – p. Irena Marcinkowska,

 • niedziela (23.06.) – pp. Martyna i Radosław Röder.

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
21 lipca 2024
Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce obchody XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Z tej
13 lipca 2024
Od przyszłej niedzieli obchodzić będziemy w Kościele w Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl