PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
09 czerwca 2024
X NIEDZIELA ZWYKŁA (9.06.2024)
 1. Na początku serdecznie dziękuję wszystkim obecnym podczas oktawy Bożego Ciała, a zwłaszcza dziewczynkom sypiącym kwiaty i pocztom chorągwianym. Bóg zapłać!
   

 2. Trwa miesiąc czerwiec szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy w dni powszednie w łączności z Mszą świętą.
   

 3. Serdecznie dziękuję za wszystkie życzenia, które otrzymałem z okazji 18. rocznicy Święceń Kapłańskich. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Rady Parafialnej, a także wszystkich, którzy osobiście lub elektronicznie przekazali mi życzenia. Bóg zapłać!
   

 4. W tym tygodniu zapraszam wszystkie Matki Różańcowe na Msze święte ze zmianą tajemnic na 17:00 do Wolini w poniedziałek, do Pobłocia we wtorek i do Cecenowa w środę.
   

 5. W najbliższy czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie na godz. 17:00 do Pobłocia, które rozpoczniemy różańcem, a po nim odbędzie się Msza święta z procesją w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii (proszę zabrać ze sobą świece). W tym dniu nie będzie Mszy św. w Wolini.
   

 6. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 7. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (4,50 zł). Temat numeru poświęcony jest 25-leciu wizyty św. Jana Pawła II w Pelplinie. Przeczytamy również o czci Chrystusowego Serca. Jak pisał św. Jan Paweł II: „w miłości, która ma swoje źródło w sercu Chrystusa, jest nadzieja na przyszłość́ świata". Ponadto poznamy historię nawrócenia pana Tomasza Laskowskiego, któremu dzięki Chrystusowi udało się wyjść z kryzysu bezdomności i nałogu alkoholowego.  Zachęcam do lektury!
   

 8. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”.
   

 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Irenę Klawikowską i p. Lucynę Lejk, w Pobłociu p. Martę Stritzel oraz panie Marlenę i Bożenę Hływa, a w Wolini p. Marię Kamińską i p. Beatę Chrzanowską. Bardzo proszę, aby w miarę potrzeby zatroszczyć się o koszenie trawy wokół kościołów, także w Cecenowie. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 10. Plan peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy (podana data to dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 • niedziela (9.06.) – pp. Bogusława i Mirosław Stępkowscy,

 • poniedziałek (10.06.) – p. Irena Skoczylas,

 • wtorek (11.06.) – pp. Agnieszka i Dariusz Latosińscy,

 • środa (12.06.) – pp. Aleksandra Latosińska i Kazimierz Bronk,

 • czwartek (13.06.) – pp. Marzena i Paweł Machola,

 • piątek (14.06.) – pp. Zofia i Edward Chrzanowscy,

 • sobota (15.06.) – p. Ewa Kostrubiec,

 • niedziela (16.06.) – pp. Zenobia Wejer i Witold Cierocki.

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
22 czerwca 2024
Siostry i Bracia, W ubiegłym roku, w 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie
22 czerwca 2024
Trwa miesiąc czerwiec szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl