PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
11 maja 2024
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (12.05.2024)
 1. W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie dziękuję p. katechetce Joannie Nowakowskiej i rodzicom za przygotowanie dzieci. Rodzicom dziękuję za uprzątnięcie kościoła i uporządkowanie jego obejścia oraz za dar ołtarza, czyli do kościoła parafialnego nową kustodię (jest to naczynie do przechowywania Najświętszego Sakramentu) oraz nowe wieczne lampki do kościołów filialnych, które niebawem zostaną zainstalowane. Dziękuję również za troskę o piękny wystrój kościoła na dzisiejszą uroczystość. Za wszystko składam serdeczne Bóg zapłać!
   

 2. Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii odprawiamy w dni powszednie w łączności z Mszą świętą.  Zachęcam do tego, aby gromadzić się na wspólnej modlitwie Litanią do Matki Bożej w gronie rodzinnym, a także przy krzyżach i kapliczkach naszej parafii.
   

 3. Chciałbym, abyśmy z racji nabożeństw majowych chociaż raz spotkali się przy kapliczkach i krzyżach naszej parafii. Serdecznie zatem zapraszam w tym tygodniu na nabożeństwo majowe przy krzyżu w Cecenowie, które odprawimy we wtorek (14.05.) o godz. 19:00 oraz przy kapliczce Matki Bożej w Wolini w środę (15.05.) o 19:00.
   

 4. Za tydzień obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Bardzo proszę, aby na ten ważny dzień przyozdobić nasze kościoły brzózkami.
   

 5. Jutro, w poniedziałek, przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszam więc wszystkich na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie do Pobłocia. Rozpoczniemy je o 17:00 różańcem, a po nim odbędzie się Msza święta z procesją w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii (przynosimy świece).
   

 6. W tym tygodniu dzieci I-komunijne przeżywać będą swój Biały Tydzień. Stąd też wszystkie Msze święte w tym tygodniu będą w kościele parafialnym o godz. 17:00, z wyjątkiem poniedziałku, kiedy to zgromadzimy się w kościele w Pobłociu na nabożeństwie fatimskim.
   

 7. Zapraszam dzieci z klasy IV szkoły podstawowej, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, wraz z rodzinami, na Mszę świętą z okazji 1. rocznicy tego ważnego wydarzenia. Odbędzie się ona w przyszłą niedzielę (19.05.) o godz. 9:00 w Cecenowie. Bardzo proszę, aby zarówno dzieci, jak i ich rodziny przystąpiły do spowiedzi świętej, by w tym dniu z czystym sercem wszyscy mogli przyjąć Komunię świętą.
   

 8. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 9. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (4,50 zł). Tematem numeru jest uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przeczytamy też o losach apostołów, którzy przekonali się̨, że po śmierci Chrystusa ich misja nie skończyła się. Znajdziemy również rozmowę z nowo wyświęconym diakonem stałym. Z kolei artykuł „Fundusz Kościelny – fakty i mity” rozwiewa wątpliwości dotyczące modelu finansowania Kościołów w Polsce. Zachęcam do lektury!
   

 10. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”.
   

 11. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Ewę Pawłowską i p. Dominikę Zięba, w Pobłociu p. Mirosławę Zielińską, p. Agnieszkę Stencel i p. Beatę Wdowiak, a w Wolini p. Mariannę Zięcik i p. Anetę Bałabuch. Bardzo proszę, aby zatroszczyć się o koszenie trawy wokół kościołów. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Mizikowskiego (l. 63) z Cecenowa. Msze święte w jego intencji zostaną odprawione w Cecenowie o godz. 17:00 w następującym porządku: • 3.07. – od uczestników pogrzebu; • 17.07. – od rodziny Foksińskich z Węgierska; • 9.08. – od Andrzeja Mizikowskiego z rodziną. Naszego zmarłego brata polecajmy Bożemu miłosierdziu!
   

 13. Plan peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy (podana data to dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 • niedziela (12.05.) – p. Jolanta Michałejko,

 • poniedziałek (13.05.) – pp. Zdzisława i Jerzy Serwatka,

 • wtorek (14.05.) – pp. Maria i Romuald Kamińscy,

 • środa (15.05.) – p. Bożena Hływska,

 • czwartek (16.05.) – pp. Magdalena i Arkadiusz Bartosik,

 • piątek (17.05.) – pp. Ewa i Henryk Kropidłowscy,

 • sobota (18.05.) – pp. Jolanta i Mirosław Dwulit,

 • niedziela (19.05.) – pp. Joanna i Sylwester Nowakowscy.

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl