PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
10 lutego 2024
VI NIEDZIELA ZWYKŁA (11.02.2024)
 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii peregrynację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ikona przebywać będzie w każdej rodzinie przez dobę. Przekazanie ikony odbywać się będzie bezpośrednio między rodzinami wieczorem każdego dnia. Porządek peregrynacji zamieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej [KLIKNIJ TUTAJ] oraz podawany będzie na bieżąco w każdą niedzielę podczas ogłoszeń duszpasterskich. Podana w harmonogramie data dotyczy dnia, w którym wskazana rodzina odbiera ikonę Matki Bożej od rodziny poprzedniej. Razem z Ikoną przekazywany będzie modlitewnik z propozycjami modlitw do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie proszę, zachęcam i zapraszam, aby każda rodzina przyjęła u siebie ikonę Matki Bożej na jeden dzień i zgromadziła się na wspólnej modlitwie, zawierzając Jej samych siebie i swoich bliskich oraz naszą parafię. Zapraszam również rodziny, które „gościły” u siebie Ikonę, na Mszę świętą z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę na 17:00 do kościoła parafialnego.
   

 2. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach dawnego Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. Porządek adoracji: w niedzielę w Cecenowie do 14:00 do 15:00, w poniedziałek w Wolini od 16:30 do 17:00 i we wtorek w Pobłociu od 16:30 do 17:00. Postarajcie się wygospodarować choć chwilę czasu na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
   

 3. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Zapraszam w tym dniu na Msze święte z posypaniem głów popiołem do Wolini na 16:00, do Pobłocia na 17:00 i do Cecenowa na 18:30. Przypominam, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a więc jakościowy i ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa nie do syta).
   

 4. Od początku wojny w Ukrainie zostało poszkodowanych ponad 27 tysięcy osób cywilnych, zginęło ok. 70 tys. żołnierzy ukraińskich, a 120 tys. odniosło rany. Na całym świecie zarejestrowano prawie 6,5 milionów uchodźców wojennych z Ukrainy, w tym prawie 1 milion w Polsce. Kościół w naszym kraju od początku pomaga ofiarom wojny. Tylko w 2023 r. pomoc rzeczową w Ukrainie otrzymało ok. 570 tys. osób, a w Polsce Caritas prowadzi 28 Centrów Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Diecezja Pelplińska od początku włącza się w akcję pomocy i solidarności z mieszkańcami Ukrainy. Kontynuując to dzieło i odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP i Caritas Polska, biskup pelpliński Ryszard Kasyna zwraca się z prośbą o zorganizowanie na ten cel we wszystkich parafiach naszej diecezji zbiórki pieniężnej, po każdej Mszy Świętej 14 lutego br. W związku z tym w Środę Popielcową po Mszach świętych odbędzie się także w naszej parafii zbiórka do puszki na ten cel.
   

 5. Podczas Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa pasyjne. Drogę Krzyżową odprawiać będziemy wszędzie w łączności z Mszą świętą: w Wolini w czwartki o 17:00, w Cecenowie w piątki o 16:30 i w Pobłociu w piątki o 18:00. Podczas Mszy świętych po Drogach Krzyżowych zbieramy jałmużnę postną. Za udział w Drodze Krzyżowej można każdorazowo uzyskać odpust zupełny. Dzieci za udział w Drogach Krzyżowych będą zbierać naklejki do książeczki z postanowieniami. Dzieci pierwszokomunijne i kandydatów do bierzmowania proszę, aby obecność potraktowały obowiązkowo. Gorzkie żale śpiewamy w każdą niedzielę podczas Mszy świętych. Przypominam, że podczas Wielkiego Postu zakazane są huczne zabawy, tańce, dyskoteki itp., zarówno ich organizowanie, jak i udział w nich.
   

 6. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św. do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 7. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Katarzyna i Dawid Hirth, zam. w Pobłociu (zap. I). Jeżeli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami i uniemożliwiających zawarcie sakramentu małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego duszpasterza.
   

 8. Dziękuję za posprzątanie naszych świątyń. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Iwonę Wnuczyńską i p. Joannę Mikulak, w Pobłociu p. Paulinę Garską, p. Magdalenę Albrecht i p. Paulinę Zawadzką, a w Wolini p. Marzenę Chrzanowską i p. Annę Stritzel. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 9. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

 10. Plan peregrynacji na najbliższy tydzień (podana data oznacza dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 • niedziela (11.02.) – pp. Renata i Mirosław Mielewczyk,

 • poniedziałek (12.02.) – p. Bożena Ceynowa,

 • wtorek (13.02.) – pp. Roksana i Grzegorz Plotke,

 • środa (14.02.) – p. Janina Rybakowska,

 • czwartek (15.02.) – p. Robert Rybakowski,

 • piątek (16.02.) – pp. Gabriela i Jan Bigus,

 • sobota (17.02.) – pp. Maria i Ryszard Krueger.

 • niedziela (18.02.) – p. Urszula Rzepka
   

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
22 czerwca 2024
Siostry i Bracia, W ubiegłym roku, w 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie
22 czerwca 2024
Trwa miesiąc czerwiec szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl