PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
04 maja 2024
VI NIEDZIELA WIELKANOCY (5.05.2024)
 1. Rozpoczął się maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii odprawiamy w dni powszednie w łączności z Mszą świętą.  Zachęcam do tego, aby gromadzić się na wspólnej modlitwie Litanią do Matki Bożej w gronie rodzinnym, a także przy krzyżach i kapliczkach naszej parafii.
   

 2. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę obchodzimy tzw. „Dni Krzyżowe”, kiedy to będziemy modlić się o urodzaje, uświęcenie pracy ludzkiej oraz za głodujących. W naszej parafii modlitwy te odbywać się będą w łączności z Mszą świętą w poniedziałek w Wolinii, we wtorek w Pobłociu i w środę w Cecenowie. Do wspólnej modlitwy szczególnie serdecznie zapraszam rolników oraz ogrodników.
   

 3. Również w tym tygodniu zapraszam wszystkie Matki Różańcowe na Msze święte ze zmianą tajemnic na godz. 17:00 do Wolini w poniedziałek, do Pobłocia we wtorek i do Cecenowa w środę.
   

 4. W najbliższą w niedzielę (12.05.) w naszej parafii odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej. W związku z tym ulegnie zmianie porządek Mszy św.: 8:00 w Wolini, 9:00 w Pobłociu i Msza komunijna o 11:00 w Cecenowie. Bardzo proszę, aby w miarę możliwości Mszę św. o 11:00 pozostawić dla rodzin i gości pierwszokomunijnych. Niech to jednak nie stanie się pretekstem do zrezygnowania z Mszy świętej niedzielnej. Wszystkich Parafian serdecznie proszę o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin o dobre przygotowanie i przeżycie tego dnia.
   

 5. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych rozpoczynają się jutro, w poniedziałek (6.05.) o godz. 18:00 w kościele parafialnym.
   

 6. W sobotę o godz. 9:00 odbędzie się pierwsza spowiedź dzieci komunijnych oraz ich rodziców i członków najbliższej rodziny. Serdecznie zachęcam rodziny, aby skorzystały też ze spowiedzi świętej podczas czwartkowej adoracji w Cecenowie od 19:00 do 20:00.
   

 7. Kolekta w minioną niedzielę przeznaczona była na nasze parafialne inwestycje. Zebraliśmy 1814 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!
   

 8. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 9. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”.
   

 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym rodziców dzieci pierwszokomunijnych, w Pobłociu p. Danutę Skiba oraz panie Annę i Wioletę Kitowskie, a w Wolini p. Marzenę Arcisz i p. Sylwię Sass-Kasina. Bardzo proszę, aby zatroszczyć się o koszenie trawy wokół kościołów. Proszę w tym względzie o pomoc także w Cecenowie. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 11. Plan peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy (podana data to dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 

 • niedziela (5.05.) – p. Danuta Michałejko,

 • poniedziałek (6.05.) – pp. Justyna i Łukasz Miązek,

 • wtorek (7.05.) – p. Dorota Budzińska,

 • środa (8.05.) – pp. Alicja i Waldemar Graj,

 • czwartek (9.05.) – pp. Krystyna i Zdzisław Czyżewscy,

 • piątek (10.05.) – pp. Beata i Adrian Chrzanowscy,

 • sobota (11.05.) – pp. Teresa i Dariusz Pieczulewicz,

 • niedziela (12.05.) – p. Jolanta Michałejko.

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl