PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
03 lutego 2024
V NIEDZIELA ZWYKŁA (4.02.2024)
 1. W odpowiedzi na zaproszenie Księdza Biskupa Diecezjalnego chcemy również my, jako parafia, włączyć się w ogólnodiecezjalną peregrynację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w rodzinach naszej parafii. Rozpocznie się ona przekazaniem ikony pierwszej rodzinie w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. w Cecenowie. Ikona Matki Bożej „pielgrzymować” będzie do kolejnych rodzin według porządku przyjętych odwiedzin kolędowych, który podawać będę także w kolejne niedziele podczas ogłoszeń oraz który zamieszczony będzie na naszej parafialnej stronie internetowej. Przekazanie ikony odbywać się będzie bezpośrednio między rodzinami wieczorem każdego dnia. Serdecznie proszę, zachęcam i zapraszam, aby każda rodzina przyjęła u siebie ikonę Matki Bożej na jeden dzień i zgromadziła się na wspólnej modlitwie, zawierzając Jej samych siebie i swoich bliskich oraz naszą parafię.
   

 2. W najbliższą niedzielę przypada Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji podczas Mszy świętych będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Serdecznie proszę, aby umożliwić osobom starszym i chorym z rodziny lub sąsiedztwa przybycie do kościoła w tym dniu, przez zatroszczenie się o transport dla nich.
   

 3. W tym tygodniu zapraszam wszystkie Matki Różańcowe na Msze święte w ich intencjach ze zmianą tajemnic na godz. 17:00 do Wolini w poniedziałek, do Pobłocia we wtorek i do Cecenowa w środę.
   

 4. Zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne dzieci pierwszokomunijne z rodzicami w piątek (9.02.) na godz. 17:00 do Cecenowa. Proszę, aby dzieci zabrały kolejną kartę z wyklejonym fragmentem Pisma Świętego.
   

 5. Przełożone odwiedziny chorych z Komunią świętą odbędą się w piątek, 9.02., od godz. 9:00.
   

 6. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św. do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 7. Kolekta w minioną niedzielę przeznaczona była na parafialne inwestycje. Zebraliśmy 1615 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
   

 8. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (4,50 zł). Tematem numeru jest peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w diecezji pelplińskiej. W artykule „Pokolędowe refleksje o Bożym błogosławieństwie” przeczytamy o tym, czym jest czynność́ błogosławienia oraz kto i kogo może błogosławić́. Wkraczamy również w czas Wielkiego Postu. W artykule „Wielki Post drogą powrotu do Ojca” dowiemy się, że mimo błędów, które popełniamy w naszym życiu, wciąż̇ mamy szansę na zbawienie, uleczenie, zmartwychwstanie i życie wieczne. Zachęcam do lektury!
   

 9. Dziękuję za uprzątnięcie świątecznego wystroju w naszych kościołach i ich posprzątanie. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Wiolettę Wolską i p. Honoratę Wnuczyńską, w Pobłociu p. Jadwigę Terefenko, p. Ewę Lewińską i p. Monikę Czerwonka, a w Wolini p. Małgorzatę Röder i p. Lubomiłę Zięcik. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 10. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Grażynę Konecką (l. 65) z Pobłocia (w ostatnim czasie zamieszkałą w Lęborku). Msza święta od uczestników pogrzebu odbędzie się 15.03. o godz. 18:00 w Cecenowie. Naszą zmarłą siostrę polecajmy Bożemu miłosierdziu!
   

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl