PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
16 marca 2024
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (17.03.2024)
 1. Trwa Wielki Post. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne: na Drogę Krzyżową w łączności z Mszą świętą do Wolini w czwartki o 17:00, do Cecenowa w piątki o 16:30 i do Pobłocia w piątki o 18:00. Podczas Mszy świętych po Drogach Krzyżowych zbieramy jałmużnę postną. Za udział w Drodze Krzyżowej można każdorazowo uzyskać odpust zupełny. Dzieci pierwszokomunijne i kandydatów do bierzmowania proszę, aby obecność na Drogach Krzyżowych potraktowały obowiązkowo. Gorzkie żale śpiewamy w każdą niedzielę podczas Mszy świętych.
   

 2. Od jutra (18.03.) zaczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy (20.03.), a wygłosi je ks. Aleksander Lipkowski z Nowej Wsi Lęborskiej. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi będą o 16:00 w Wolini, o 17:30 w Pobłociu i o 19:00 w Cecenowie, a przed południem odbywać się będą spotkania rekolekcyjne dla dzieci w szkole. Bardzo proszę, aby tak zorganizować sobie czas, by móc w pełni w rekolekcjach uczestniczyć. Kolekta we wszystkie dni rekolekcji przeznaczona będzie dla księdza rekolekcjonisty jako dowód naszej wdzięczności za głoszone Słowo Boże.
   

 3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas Mszy świętych będzie poświęcenie palm, natomiast po południu zapraszam wszystkich na tradycyjną już terenową Drogę Krzyżową. Rozpocznie się ona o godz. 15:00 przed kościołem w Cecenowie, poprowadzi przez las do Wolini, a stamtąd asfaltem do Pobłocia i dalej do Cecenowa. Na całości trasy towarzyszyć nam będzie samochód dla tych, którzy opadną z sił. Rycerzy Kolumba poproszę tradycyjnie o poprowadzenie modlitwy różańcowej między stacjami, a strażaków o zapewnienie bezpiecznego przejścia. Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszam!
   

 4. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Pobłociu sprzedaje dzisiaj palmy wielkanocne po wszystkich Mszach świętych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele Rady Rodziców. Serdecznie zachęcam do nabywania palm, abyśmy w Niedzielę Palmową mogli z nimi przyjść na Mszę świętą i je poświęcić!
   

 5. Zbliżamy się do Triduum Paschalnego oraz Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Serdecznie zatem poproszę o przeprowadzenie w naszych miejscowościach zbiórek na kwiaty do „Ciemnicy”, Grobu Pańskiego oraz do przygotowania świątecznego wystroju we wszystkich kościołach. Jednocześnie serdecznie dziękuję za te ofiary, które już zostały przekazane. Bóg zapłać!
   

 6. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św. do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 7. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (4,50 zł), który w dużej części poświęcony jest zmarłemu w wieku 87 lat ś.p. ks. bp. Piotrowi Krupie, emerytowanemu biskupowi pomocniczemu diecezji pelplińskiej, a wcześniej koszalińsko-kołobrzeskiej. Szczególnie zatem zachęcam do lektury!
   

 8. Serdecznie zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Odbędzie się ona w dniach 1-2 maja 2024 roku. Wyjazd zaplanowany jest w środę w godzinach porannych, a powrót w czwartek późnym wieczorem. W drodze powrotnej zatrzymanie w innym polskim sanktuarium Maryjnym. Koszt wyjazdu wynosi 250 zł/os. i obejmuje przejazd oraz nocleg w pokojach 2-osobowych z łazienką. Zapisywać się można osobiście w zakrystii po Mszach świętych lub w biurze parafialnym, a także telefonicznie. Zapisy trwają do niedzieli, 14 kwietnia. Jeszcze raz serdecznie zapraszam!
   

 9. Ks. Dziekan Zenon Myszk z parafii św. Jakuba w Łebie zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Ostrej Bramy w Wilnie w dniach 11-14.kwietnia 2024 r. Wyjazd z Łeby w czwartek 11.04.2024 roku o godz. 7:00, nawiedzenie sanktuarium w Gietrzwałdzie (modlitwa, przerwa na obiad w Karczmie Mazurskiej – każdy sobie). Nocleg w miejscowości Gawrych Ruda. W piątek 12.04.2024 śniadanie i wyjazd do Wilna, zwiedzanie Wilna, Msza św. w Ostrej Bramie i obiadokolacja. W sobotę 13.04.2024. Śniadanie. Zwiedzanie: Wzgórza Trzech Krzyży, Aleja Gedymina, starówka, cerkiew św. Ducha, klasztor bazylianów, śladami Mickiewicza, Słowackiego, Kraszewskiego, Moniuszki, katedra św. Stanisława. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – Msza św. Obiadokolacja. W niedzielę 14.04.2024. Śniadanie. Wyjazd do Trok.  Zwiedzane: zamek gotycki w Trokach, spotkanie z kulturą i życiem Karaimów, pałac Tyszkiewiczów, Msza św. w kościele Witoldowym. Powrót do Łeby. Koszt: 450 zł/osoba + 150 Euro/osoba. Zostały 2 miejsca wolne.
   

 10. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

 11. Dziękuję za posprzątanie naszych świątyń. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Agatę Rzepka i p. Barbarę Wicińską, w Pobłociu panie Marię i Klaudię Jarosińskie oraz p. Martynę Gołyńską, a w Wolini p. Teresę Röder i p. Bogusławę Stępkowską. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 12. Plan peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy na najbliższy tydzień (podana data oznacza dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 

 • niedziela (17.03.) – p. Helena Grzegorczyk,

 • poniedziałek (18.03.) – p. Ewa Rzepka,

 • wtorek (19.03.) – pp. Małgorzata i Krzysztof Hinca,

 • środa (20.03.) – pp. Marta i Marcin Groblewscy,

 • czwartek (21.03.) – pp. Krystyna i Marek Wrzesińscy,

 • piątek (22.03.) – pp. Wiesława i Gerard Grot,

 • sobota (23.03.) – p. Maria Żal,

 • niedziela (24.03.) – pp. Grażyna i Mieczysław Roda.

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl