PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
27 kwietnia 2024
V NIEDZIELA WIELKANOCY (28.04.2024)
 1. W tym tygodniu zaczyna się maj, a więc miesiąc nabożeństw majowych. W naszej parafii odprawiać je będziemy w dni powszednie w łączności z Mszą świętą.  Zachęcam do tego, aby gromadzić się na wspólnej modlitwie Litanią do Matki Bożej w gronie rodzinnym.
   

 2. W najbliższy piątek obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Zapraszam na Msze święte, które odbędą się według porządku niedzielnego. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu piątkowy post.
   

 3. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne na pierwszą próbę. Odbędzie się ona jutro, w poniedziałek (29.04.) o godz. 19:00 w kościele parafialnym. Bardzo proszę, aby były obecne wszystkie dzieci. Zgodnie z ustaleniami, po próbie robione będą dzieciom zdjęcia.
   

 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W związku z tym, że pierwszy piątek to uroczystość Matki Bożej, proszę o skorzystanie ze spowiedzi pierwszopiątkowej przed Mszami świętymi. Tym razem chorych odwiedzę wyjątkowo w sobotę, 4.05., od godz. 9:00. Nowych chorych można zgłaszać do piątkowego wieczoru.
   

 5. W najbliższą sobotę obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Zapraszam zatem wszystkich parafian w tym dniu na Mszę św. w intencji strażaków do Pobłocia na godz. 16:00.
   

 6. W tym tygodniu z racji pielgrzymki na Jasną Górę nie będzie Mszy świętych w środę i czwartek oraz odwołana zostaje czwartkowa adoracja.
   

 7. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za złożone ofiary!
   

 8. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (4,50 zł). Temat numeru poświęcony jest uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Znajdziemy też artykuł o nowo otwartym Hospicjum „Dom Nadziei” w Kartuzach. Przeczytamy także o siostrach elżbietankach, które uczyniły Dom Polski w Jerozolimie ostoją polskości. Poza tym wiele interesujących felietonów i ciekawostek. Dobrej lektury!
   

 9. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”.
   

 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Ewę Oborską i p. Agnieszkę Góra, w Pobłociu p. Annę Wróblewską oraz panie Marię i Alicję Miedzielec, a w Wolini p. Wiesławę Hendzel i p. Dorotę Dawidowską. Bardzo proSzę, aby zatroszczyć się o koszenie trawy wokół kościołów. Proszę w tym względzie o pomoc także w Cecenowie. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ryszarda Brejskiego (l. 69) z Cecenowa. Msza święta od uczestników pogrzebu odbędzie się w Cecenowie 24.05. o godz. 17:00. Naszego zmarłego brata polecajmy Bożemu miłosierdziu!
   

 12. Plan peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy (podana data to dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 

 • niedziela (28.04.) – pp. Teresa i Stanisław Stolc,

 • poniedziałek (29.04.) – pp. Wiesława i Marek Śmielak,

 • wtorek (30.04.) – pp. Elwira i Marek Kamińscy,

 • środa (1.05.) – p. Sylwia Kowal,

 • czwartek (2.05.) – p. Krystyna Wierbowska,

 • piątek (3.05.) – p. Mirosław Miązek,

 • sobota (4.05.) – pp. Beata i Daniel Soldatk,

 • niedziela (5.05.) – p. Danuta Michałejko.

 

 

Intencje mszalne

 

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl