PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
30 marca 2024
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (31.03.2024)
 1. Kochani Parafianie, drodzy Goście! Święta Zmartwychwstania Pańskiego to czas, kiedy przyroda budzi się do życia, sprawiając, że otaczający nas świat staje się coraz piękniejszy. W tej atmosferze mamy możliwość, aby przeżywać tę wielką radość ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On pozostawiając pusty grób, zwyciężył śmierć, a na nasze życie rzucił nowe światło pełne nadziei nieśmiertelności. Życzę zatem Wam wszystkim, aby owa radość i nadzieja, wypływające z głębokiej wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego, opromieniały Waszą codzienność. Niech Boża łaska i błogosławieństwo obficie spływają do Waszych dusz, a one niech zawsze będą otwarte na Bożą obecność pełną dobra, miłości, pokoju, nadziei i radości. Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt!
   

 2. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w Drodze Krzyżowej w Niedzielę Palmową. Serdecznie dziękuję Rycerzom Kolumba z naszej parafii za ich czynne zaangażowanie w przebieg Drogi Krzyżowej i w modlitwę. Dziękuję także strażakom z Pobłocia oraz policji z Główczyc za zapewnienie nam bezpieczeństwa podczas przejścia. Bóg zapłać!
   

 3. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim obecnym na uroczystościach w kolejne dni Triduum Paschalnego oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Triduum. Serdecznie dziękuję p. Bożenie Ceynowa oraz panom Jackowi Wicińskiemu i Grzegorzowi Plotke za przygotowanie „ciemnicy” i Grobu Pańskiego. Dziękuję zaangażowanym Paniom za przygotowanie świątecznego wystroju naszych kościołów, a wszystkim serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kwiaty. Wielkie podziękowania kieruję w stronę ministrantów za ich wzorową służbę podczas Triduum oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg liturgii kolejnych dni, włączając się w proklamację Słowa Bożego w czytaniach oraz w Męce Pańskiej w Wielki Piątek i w Niedzielę Palmową. Słowa wdzięczności kieruję również w stronę strażaków za ich wartę przy Grobie Pańskim i niesienie baldachimu podczas procesji rezurekcyjnej. Za wszystko składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
   

 4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny (tzw. „drugie święto”). Serdecznie zapraszam na Msze święte, które odbędą się według porządku niedzielnego. Kolekta przeznaczona będzie na rzecz KUL-u. Bóg zapłać za ofiary!
   

 5. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam w tym dniu na niedzielną Mszę świętą, a po południu na Koronkę do Miłosierdzia Bożego do kościoła parafialnego na godz. 15:00. W Niedzielę Miłosierdzia przynosimy wielkopostne skarbonki Caritas i zostawiamy je przed ołtarzem.
   

 6. W tym tygodniu ze względów rodzinnych nie będzie w czwartek Mszy świętej w Wolini oraz wieczornej adoracji. Dziękuję za Waszą wyrozumiałość. Bóg zapłać!
   

 7. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w miesiącu, dlatego kolekta świąteczna przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary!
   

 8. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (4,50 zł). Tematem numeru jest Zmartwychwstanie Chrystusa, które nie jest wydarzeniem z dziedziny fantastyki naukowej, ale faktem, który zdarzył się̨ dwa tysiące lat temu. Znajdziemy też rozmowę o wielkopostnych lamentacjach i oswajaniu śmierci z artystką Magdą Anioł. Przeczytamy również o Zwiastowaniu Pańskim jako doniosłej̨ chwili, kiedy Najświętsza Maryja Panna zgodziła się̨ zostać Matką Boga – Człowieka, Jezusa Chrystusa. Poza tym do przeczytania wiele interesujących felietonów i ciekawostek. Zachęcam do lektury!
   

 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Renatę Wałcerz i p. Danutę Puzdrowską, w Pobłociu p. Jolantę Hildebrandt, p. Marię Hofman i p. Ewę Ceynowa, a w Wolini p. Iwonę Rakowską i p. Marzenę Machola. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 10. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy.
   

 11. Zmarł śp. Kordian Pikul (l. 23) z Krępy Kaszubskiej. Jego pogrzeb odbędzie się w naszej parafii, w Cecenowie, w środę, 3.04., o godz. 13:00. Różaniec za zmarłego odmawiany będzie w poniedziałek i wtorek (1-2.04.) o godz. 18:00 w kościele parafialnym. Msza święta za śp. Kordiana zostaną odprawione w następującym porządku: 16.05. o godz. 17:00 w Cecenowie – od uczestników pogrzebu; 30.05. o godz. 9:00 w Pobłociu – od OSP Pobłociu. Naszego zmarłego brata polecajmy Bożemu Miłosierdziu!
   

 12. Plan peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy (podana data to dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 

 • niedziela (31.03.) – pp. Danuta i Józef Światowscy,

 • poniedziałek (1.04.) – p. Dariusz Klawikowski,

 • wtorek (2.04.) – pp. Irena Klawikowska i Marian Zamojski,

 • środa (3.04.) – pp. Teresa i Kazimierz Wilczyńscy,

 • czwartek (4.04.) – pp. Teresa i Sylwester Szulc,

 • piątek (5.04.) – pp. Patrycja i Przemysław Szulc,

 • sobota (6.04.) – pp. Sara i Mateusz Sobisz,

 • niedziela (7.04.) – pp. Ewa Pawłowska i Jarosław Zięba.

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl