PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
26 listopada 2023
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (26.11.2023)

 

 1. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Zachęcam, by już teraz zaplanować sobie ten czas tak, aby móc uczestniczyć w roratach, powracając tym samym do pięknej tradycji związanej z oczekiwaniem i dobrym przygotowaniem się na święta Bożego Narodzenia. Od przyszłej niedzieli przedstawiciele naszej Rady Parafialnej tradycyjnie rozprowadzać będą świece wigilijne Caritas (13 zł – mała, 23 zł – duża), kalendarze parafialne (15 zł) i opłatki na stół wigilijny (ofiara dobrowolna). Wszelkie ofiary za opłatki i kalendarze przeznaczone będą na kolejne inwestycje remontowe w naszej parafii.  Z góry składam serdeczne Bóg zapłać!
   

 2. Zapraszam wszystkich parafian do włączenia się również w tym roku w adwentową akcję „Paczuszka dla maluszka”. Jej adresatami są – podobnie jak w ubiegłych latach – zaprzyjaźnione z fundacją instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Serdecznie zatem zachęcam, aby przygotować taką paczuszkę, przynieść na plebanię albo do kościoła i położyć przed stopniami ołtarza, a na koniec wszystkie paczki zostaną dostarczone do najbliższego punktu Fundacji Małych Stópek. Przygotowujemy paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Paczki można przynosić do poniedziałku, 18.12 (dzień parafialnej spowiedzi przedświątecznej). Wszystkie informacje dostępne są na naszej parafialnej stronie internetowej. Serdecznie zapraszam!
   

 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I piątek będziemy modlić się do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. w Cecenowie, a w sobotę do Niepokalanego Serca Maryi. Okazja do spowiedzi świętej będzie w piątek od 16:00 w Pobłociu i od 17:30 w Cecenowie. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w piątek od godz. 9:00 (nowych chorych proszę zgłaszać do czwartkowego wieczoru).
   

 4. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek d godz. 19:00-20:00.
   

 5. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). Temat numeru traktuje o złym duchu, który został pokonany przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Autor artykułu przypomina jednak, że mimo to szatan nadal działa w świecie – aż do ponownego przyjścia Chrystusa – i toczy się w nas i wokół nas nieustanna batalia między dobrem a złem. W numerze przeczytamy także o Adwencie. Znajdziemy też rozmowę z dyrektorem Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „Więź”, ks. Krzysztofem Naczkiem, o dziesięciu latach działalności poradni i o głównych celach, jakie jej przyświecają. Poza tym wiele interesujących felietonów i ciekawostek. Zachęcam do lektury!
   

 6. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Rozpoczynamy remont dachów nad zakrystiami i prezbiterium kościoła parafialnego. Bardzo proszę całą wspólnotę parafialną o modlitwę o dobrą pogodę i bezpieczną pracę. Z góry serdecznie dziękuję: Bóg zapłać!
   

 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Renatę Mielewczyk i p. Roksanę Plotke, w Pobłociu p. Marię Wilkowską, p. Gabrielę Czyżewską i p. Teresę Szulc, a w Wolini p. Elwirę Kamińską i p. Agnieszkę Łyszyk. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 8. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

Intencje mszalne
 

Ks. Karol Gierszewski

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
22 czerwca 2024
Siostry i Bracia, W ubiegłym roku, w 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie
22 czerwca 2024
Trwa miesiąc czerwiec szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl