PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
11 marca 2023
ŚWIĘTOŚĆ DLA KAŻDEGO - zaproszenie na wielkopostny koncert z Janem Pawłem II

Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości na przepiękny wielkopostny koncert pt. „Świętość dla każdego”. To wydarzenie, które w całości poświęcone jest Janowi Pawłowi II. Artyści Julia i Grzegorz Kopala dzielą się z nami piękną i wzruszającą twórczością Świętego w tak zatytułowanym koncercie. To jedenaście utworów, których głównym źródłem tekstu są: poezja i teksty modlitw Karola Wojtyły - Papieża Jana Pawła II, "ubrane w muzykę" autorstwa Grzegorza, a każdy z utworów opatrzony jest multimedialnym obrazem wyświetlanym w jakości HD.

To piękna, niebanalna i sentymentalna podróż w czasie i w duchu dla ludzi zarówno dojrzałych, jak i tych z pokolenia JPII. To swoisty Czas Łaski, który dla jego uczestników, staje się Czymś na wzór Wieczernika. To również doskonały moment na spotkanie Świętego, w niespotykanej dotąd przestrzeni.

Koncert w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 19.03. o godz. 16:00 w kościele parafialnym w Cecenowie, a poprowadzi go Paweł Chustak. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszam!

 

Julia Kopala ma na swoim koncie współpracę m.in z Ryszardem Rynkowskim, Robertem Janowskim, Katarzyną Skrzynecką czy Grzegorzem Tomczakiem. Brała udział w licznych projektach telewizyjnych i radiowych, a jej głos pojawia się w wielu produkcjach studyjnych, teatralnych i reklamowych. Z kolei Grzegorz Kopala to kompozytor, aranżer, wokalista i multiinstrumentalista. Szerszej publiczności znany jest przede wszystkim z występów w musicalu „Metro” oraz zespole „Just 5”, wspólnie z którym zdobył złotą, platynową i multiplatynową płytę, sprzedając łącznie ponad 500 tys. krążków. Ponadto współpracował z wieloma czołowymi muzykami sceny świeckiej i chrześcijańskiej, m.in. Gordonem Haskellem, Wiolettą Villas, Małgorzatą Ostrowską, Robertem „Litzą” Friedrichem. Jako małżeństwo od wielu lat związani są ze sceną muzyki chrześcijańskiej.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

  • Akt zgonu,

  • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

  • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl