PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
06 stycznia 2024
ŚWIĘTO CHRZTU CHRYSTUSA (7.01.2024)

 

 1. Na początku chciałbym serdecznie podziękować wszystkim obecnym na naszym wczorajszym parafialnym kolędowaniu. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy upiekli na tę okoliczność ciasta oraz pomogli w przygotowaniu sali WDK w Pobłociu. Była to kolejna okazja do tego, abyśmy mogli być razem i dać wyraz naszej jedności. Za wszystko składam wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”!
   

 2. Trwają odwiedziny kolędowe, podczas których z radością zanoszę do Waszych domów Boże błogosławieństwo i razem z Wami modlę się. Kolędy zaczynają się w ciągu tygodnia o godz. 15:30, a w soboty o 10:30. Serdecznie proszę o podstawienie samochodu na 15 minut przed rozpoczęciem. Plan kolęd ze wszystkimi szczegółowymi informacjami dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii [KLIKNIJ TUTAJ]. Ofiary przekazane podczas kolędy przeznaczone będą na kolejne nasze parafialne inwestycje remontowe. Ofiary przekazywane ministrantom przeznaczone będą dla nich samych oraz na organizację wakacyjnego wyjazdu służby liturgicznej. Jeżeli ktoś będzie chciał w ramach kolędy przygotować poczęstunek, bardzo proszę, aby był on skromny. Cieszę się już na samo spotkanie z Wami przy wspólnym stole, który nie musi być suto zastawiony. Z nadzieją na miłe i owocne spotkania z góry za wszystko składam serdeczne „Bóg zapłać”!
   

 3. W czasie trwania kolęd Msze święte w dni powszednie odprawiane są o godz. 9:00 z podziałem na miejscowości według dotychczasowego harmonogramu. W tym tygodniu nie będzie Mszy świętych w poniedziałek w Wolini i we wtorek w Pobłociu.
   

 4. Ze względu na trwające kolędy, nie będzie czwartkowej adoracji.
   

 5. Tydzień temu kolekta przeznaczona była na nasze parafialne inwestycje. Wyniosła ona 2.076 zł. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary: „Bóg zapłać”! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
   

 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Ilonę Oborską i p. Wiolettę Majsak, w Pobłociu p. Marzenę Polechońską, p. Bożenę Miotk i p. Barbarę Michalik, a w Wolini p. Alicję Graj i p. Dorotę Budzińską. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 7. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

 8. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (4,50 zł). Tematem numeru jest święto Objawienia Pańskiego. W artykule „Chrześcijanin gwiazdą Chrystusa” przeczytamy o tym, że zbawienie jest symbolizowane jest przez gwiazdę, przywołującą do siebie wszystkie narody, reprezentowane przez mędrców. Znajdziemy też artykuł „Horoskop katolika” z przestrogą przed praktykami okultystycznymi, które są szczególnym narzędziem Szatana w świecie. Temat ten podejmuje także wywiad „Nawrócona wiedźma”. Poza tym wiele interesujących felietonów i ciekawostek. Zachęcam do lektury!
   

 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Kwidzińskiego (l. 43) z Pobłocia. Msze święte w jego intencji odbędą się w Pobłociu następującym porządku: • 20.02. o 17:00 – od uczestników pogrzebu; • 22.03. o 18:00 – od rodziców i brata; • 6.04. o 17:00 – od Anety i Grzegorza z rodziną; • 27.04. o 17:00 – od siostry Małgorzaty z rodziną; • 22.05. o 17:00 – od siostry Beaty z rodziną; • 18.06. o 17:00 – od Anety i Henryka; • 23.07. o 17:00 – od Teresy Królik; 27.08. o 17:00 – od ojca chrzestnego i rodziny Czajów. Pożegnaliśmy także śp. Zbigniewa Czerwonkę (l. 74) z Izbicy. Msze święte w jego intencji odbędą się w Pobłociu w następującym porządku: • 27.02. o 17:00 – od uczestników pogrzebu; • 18.03. o 17:30 – od Ewy z rodziną. Zmarł także śp. Franciszek Hinca (l. 92) z Cecenowa. Pogrzeb odbędzie się w środę (10.01.) o godz. 11:00 w Cecenowie, a różaniec odmawiany będzie od dzisiaj do wtorku (7-9.01.) o godz. 18:00 w kościele parafialnym. Naszych zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu!
   

Intencje mszalne
 

ks. Karol Gierszewski

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
22 czerwca 2024
Siostry i Bracia, W ubiegłym roku, w 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie
22 czerwca 2024
Trwa miesiąc czerwiec szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl