PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
06 marca 2021
ROK ŚW. JÓZEFA 
- nabożeństwa i odpusty

Bieżący rok w Kościele Powszechnym obchodzony jest jako Rok św. Józefa. Chcemy zatem także i my włączyć się modlitewnie w ten czas, kiedy możemy na nowo wpatrywać się w postać tego wielkiego świętego Patrona Kościoła, a także orędownika Rodzin oraz mężczyzn. Chciałbym zatem serdecznie zaprosić Was na nowennę do św. Józefa, którą będziemy odmawiać po każdej Mszy świętej od 10 do 18 marca (czyli od najbliższej środy). W niedzielę, 21 marca, po Mszach świętych zawierzymy św. Józefowi rodziny naszej parafii, więc już dzisiaj zapraszam za 2 tygodnie całe rodziny na Mszę świętą. Poza tym w każdą środę w łączności z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy będziemy modlić się Litanią do św. Józefa.

 

W związku z trwającym Rokiem św. Józefa, Stolica Apostolska udzieliła łaski odpustu zupełnego za następujące modlitwy i akty pobożności:

 • półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej,

 • udział w dniu skupienia, który zawiera rozważanie o św. Józefie,

 • spełnienie uczynku miłosierdzia względem duszy lub ciała,

 • odmówienie części różańca w rodzinie lub przez narzeczonych,

 • codzienne powierzenie działalności (pracy) opiece św. Józefa,

 • modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa za poszukujących pracy,

 • odmówienie Litanii do św. Józefa lub Akatystu, bądź innej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan,

 • modlitwę do św. Józefa w dniach: uroczystość św. Józefa (19 III), wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika (1 V) i w święto Świętej Rodziny,

odmówienie modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa przez osoby starsze i chore, które nie mogą wyjść z domu;

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl