Bieżący rok w Kościele Powszechnym obchodzony jest jako Rok św. Józefa. Chcemy zatem także i my włączyć się modlitewnie w ten czas, kiedy możemy na nowo wpatrywać się w postać tego wielkiego świętego Patrona Kościoła, a także orędownika Rodzin oraz mężczyzn. Chciałbym zatem serdecznie zaprosić Was na nowennę do św. Józefa, którą będziemy odmawiać po każdej Mszy świętej od 10 do 18 marca (czyli od najbliższej środy). W niedzielę, 21 marca, po Mszach świętych zawierzymy św. Józefowi rodziny naszej parafii, więc już dzisiaj zapraszam za 2 tygodnie całe rodziny na Mszę świętą. Poza tym w każdą środę w łączności z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy będziemy modlić się Litanią do św. Józefa.

W związku z trwającym Rokiem św. Józefa, Stolica Apostolska udzieliła łaski odpustu zupełnego za następujące modlitwy i akty pobożności:

• półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej,

• udział w dniu skupienia, który zawiera rozważanie o św. Józefie,

• spełnienie uczynku miłosierdzia względem duszy lub ciała,

• odmówienie części różańca w rodzinie lub przez narzeczonych,

• codzienne powierzenie działalności (pracy) opiece św. Józefa,

• modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa za poszukujących pracy,

• odmówienie Litanii do św. Józefa lub Akatystu, bądź innej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan,

• modlitwę do św. Józefa w dniach: uroczystość św. Józefa (19 III), wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika (1 V) i w święto Świętej Rodziny,

odmówienie modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa przez osoby starsze i chore, które nie mogą wyjść z domu;

ROK ŚW. JÓZEFA
- nabożeństwa i odpusty