PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
09 września 2023
PEREGRYNACJA IKONY ŚW. JÓZEFA (4-6.09.2023)

Z inicjatywy Rycerzy Kolumba odbywa się w naszej Ojczyźnie ogólnopolska peregrynacja ikony św. Józefa. Jako parafia włączyliśmy się i my w to dzieło wspólnej modlitwy i oddania się w opiekę temu potężnemu Patronowi. Peregrynacja w naszej parafii rozpoczęła się w poniedziałek (4.09.2023) w Wolini podczas Mszy świętej. Uroczyście wprowadzona została ikona św. Józefa, której towarzyszył sztandar łebskiej Rady Rycerzy Kolumba. O godz. 20:00 spotkaliśmy się ponownie w kościele, aby wraz ze św. Józefem prosić Najświętszą Maryję Pannę o wstawiennictwo i oddać pod opiekę św. Józefa mieszkańców Wolini. We wtorek (5.09.2023) ikona gościła w kościele w Pobłociu, gdzie podobnie, jak dzień wcześniej, spotkaliśmy się najpierw na Mszy św., a potem na wspólnym różańcu i zawierzeniu tym razem mieszkańców Pobłocia świętemu Patronowi. Na ostatni dzień (środę, 6.09.2023) przewieziono ikonę do kościoła parafialnego, w którym także modliliśmy się na Mszy św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a wieczorem również spotkaliśmy się na różańcu i zawierzyliśmy mieszkańców Cecenowa św. Józefowi. Następnego dnia ikona została przewieziona do parafii Wniebowzięcia NMP w Łebie. Serdeczne podziękowania dla Rycerzy Kolumba z naszej parafii za ich świadectwo wiary i zaangażowanie podczas wieczornych modlitw różańcowych. Niech św. Józef ma nas wszystkich w swojej opiece!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
22 czerwca 2024
Siostry i Bracia, W ubiegłym roku, w 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie
22 czerwca 2024
Trwa miesiąc czerwiec szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

  • Akt zgonu,

  • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

  • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl