PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
25 maja 2024
NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (26.05.2024)
 1. Przed nami ostatni tydzień maja. Zapraszam na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie w łączności z Mszą świętą.  Zachęcam do tego, aby gromadzić się na wspólnej modlitwie Litanią do Matki Bożej w gronie rodzinnym, a także przy krzyżach i kapliczkach naszej parafii. Od soboty zaczynamy nabożeństwa czerwcowe, także w łączności z Mszą świętą.
   

 2. W tym tygodniu serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe przy krzyżu w Pobłociu we wtorek (28.05.) o godz. 19:00 oraz przy kapliczce u państwa Mielewczyk w piątek (31.05.) również o 19:00.
   

 3. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończącą czas spowiedzi świętej wielkanocnej.
   

 4. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy na ten dzień następujące rejony kolędowe: • ołtarz I (przy krzyżu) – Cecenowo: od pp. Hinca do pp. Seńków; • ołtarz II (u pp. Jachiewicz) – Wolinia: bloki 19-21; • ołtarz III (u pp. Wilczyńskich) – Pobłocie: od pp. Hofman do pp. Grzegorczyk; • ołtarz IV (przy figurze Matki Bożej) – Pobłocie: od pp. Kitowskich w str. Cecenowa i blok 95. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji, szczególnie wszystkie dziewczynki pierwszokomunijne, ale nie tylko. Próba odbędzie się jutro – w poniedziałek, 5.06. – o godz. 18:00 przy kościele parafialnym. Bardzo proszę, aby do kruchty kościoła parafialnego przynosić płatki kwiatów.
   

 5. W uroczystość Bożego Ciała Msze święte odbędą się według następującego porządku: o 9:00 w Pobłociu i o 11:00 uroczysta Msza św. w Cecenowie z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Bardzo proszę o przygotowanie i niesienie chorągwi, a naszych strażaków o niesienie baldachimu i pomoc Policji w kierowaniu ruchem podczas przejścia procesji szosą. Bardzo proszę, aby na Uroczystość Bożego Ciała przystroić okna jako wyraz naszej wiary. Warto uczynić to nie tylko na trasie przejścia procesji, ale we wszystkich domach wszystkich naszych miejscowości. Serdecznie do tego zachęcam! Przypominam, że w Boże Ciało wszyscy mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.
   

 6. Od piątku rozpocznie się oktawa Bożego Ciała, która potrwa do 6.06. W tym czasie wszystkie Msze święte odprawiane będą w Cecenowie w łączności z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Serdecznie zapraszam do udziału!
   

 7. W związku diecezjalnymi wytycznymi, dotyczącymi organizacji rad parafialnych, w ostatnim czasie została powołana także przy naszej parafii nowa Rada Parafialna. W najbliższą niedzielę (2.06.) podczas Mszy świętej w Cecenowie o godz. 9:00 nastąpi uroczyste jej zaprzysiężenie. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu.
   

 8. W tym tygodniu czwartkowa adoracja nie odbędzie się.
   

 9. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (4,50 zł). Temat numeru poświęcony jest Nawiedzeniu Najświętszej Maryi Panny. Przeczytamy również o darach Ducha Świętego, które są gwarancją wypełnienia woli Bożej. Ponadto poznamy także sylwetki nowo wyświęconych prezbiterów diecezji pelplińskiej. Poza tym wiele interesujących felietonów i ciekawostek. Zachęcam do lektury!
   

 10. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca, a więc kolekta przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary!
   

 11. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”.
   

 12. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Monikę Brokowską i p. Patrycję Szulc, w Pobłociu p. Katarzynę Karpińską, p. Monikę Jaroszewicz i p. Danutę Nogalską, a w Wolini p. Magdalenę Bartosik i p. Danutę Ulenberg. Bardzo proszę, aby zatroszczyć się o koszenie trawy wokół kościołów. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Filipiak (l. 90) z Pobłocia. Msze święte w jej intencji odbędą się w Pobłociu w następującym porządku: • 5.07. o 16:30 – od uczestników pogrzebu; • 2.08. o 16:30 – od córki; • 6.09. o 16:30 – od syna z Elżbietą; 22.10. o 17:00 – od pracowników SP w Pobłociu; • 12.11. o 17:00 – od córki chrzestnej z rodziną; • 24.12. o 22:00 – od wnuka Damiana z rodziną. Pożegnaliśmy także śp. Jacka Kwidzińskiego (l. 67) z Cecenowa. Msze święte w jego intencji odbędą się w Cecenowie w następującym porządku: • 24.07. o 17:00 – od uczestników pogrzebu; • 31.07. o 17:00 – od córki Katarzyny z rodziną; • 2.08. o 18:00 – od matki chrzestnej; • 6.09. o 18:00 – od Bronisława z rodziną; • 2.10. o 17:00 – od pracowników SP w Pobłociu i w najbliższą niedzielę (2.06.) o 10:45 w Pobłociu od brata Ryszarda z dziećmi. Naszych zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu!
   

 14. Plan peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy (podana data to dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 • niedziela (26.05.) – pp. Helena i Ryszard Sztandera,

 • poniedziałek (27.05.) – p. Jadwiga Sztandera,

 • wtorek (28.05.) – p. Genowefa Kołodziejczyk,

 • środa (29.05.) – pp. Małgorzata i Ryszard Röder,

 • czwartek (30.05.) – p. Lubomiła Zięcik,

 • piątek (31.05.) – pp. Marzena i Andrzej Chrzanowscy,

 • sobota (1.06.) – pp. Anna i Mirosław Stritzel,

 • niedziela (2.06.) – pp. Elżbieta i Tadeusz Skwara.

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
21 lipca 2024
Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce obchody XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Z tej
13 lipca 2024
Od przyszłej niedzieli obchodzić będziemy w Kościele w Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl