PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
30 grudnia 2023
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA (31.12.2023)

 

 1. Dzisiaj ostatni dzień roku kalendarzowego. Dziękujemy Panu Bogu za wszystkie udzielone w tym czasie łaski i w duchu wdzięczności odśpiewujemy podczas Mszy świętych dziękczynne „Te Deum” („Ciebie Boga wysławiamy”). W minionym roku przez sakrament Chrztu świętego do wspólnoty Kościoła włączone zostało 5 dzieci, 15 dzieci przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii świętej, do bierzmowania przystąpiło 28 kandydatów, nie zawarto niestety żadnego związku małżeńskiego, a do wieczności odeszło 21 parafian. Jeżeli chodzi o materialny wymiar funkcjonowania naszej parafii, to dzięki Waszej ofiarności udało się zrealizować następujące zadania: drewniane wyposażenie kościoła parafialnego poddane zostało tzw. fumigacji – gazowaniu (wartość zadania: 20.500 zł; 9.000 zł z WUOZ), na kościołach w Cecenowie i Pobłociu zainstalowane zostały elektroniczne systemy dzwonów i kurantów (12.500 zł ze środków własnych parafii), przy plebanii postawione zostały panele fotowoltaiczne (wartość całkowita: 99.000 zł, wkład własny parafii: 15.000 zł), a w ostatnim czasie wyremontowane zostały dachy nad prezbiterium i zakrystiami kościoła parafialnego (wartość remontu: 66.360 zł; 32.100 zł z Gminy Główczyce). Łączna wartość wykonanych zadań wyniosła 198.360 zł. Środki własne parafii stanowiły 73.260 zł, dlatego serdecznie chciałbym wszystkim podziękować za składane ofiary: zarówno te na kolekty niedzielne, jak również podczas kwartalnych zbiórek rodzinnych. Niech Pan Bóg hojnie obdarzy Was swoim błogosławieństwem za Waszą pomoc i zrozumienie dla potrzeb naszej parafii. Za wszystko składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
   

 2. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze święte odbędą się według następującego porządku: 10:45 w Pobłociu, 12:10 w Wolini i 14:00 w Cecenowie. Przypominam o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy świętej. Serdecznie zapraszam!
   

 3. W najbliższą sobotę (6.01.) będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego („Trzech Króli”). Podczas Mszy świętych pobłogosławione zostaną kreda i kadzidło. Kredą oznaczamy drzwi naszych domów, a dymem kadzidła wypełniamy ich wnętrza. Także tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej.
   

 4. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian – ze wszystkich miejscowości – na tradycyjne wspólne śpiewanie kolęd, które odbędzie się w „Trzech Króli” (sobota, 6.01.) o godz. 16:00 w WDK w Pobłociu. W tym roku na naszym kolędowaniu gościć będziemy – znany nam już z odpustu – chór „Soli Deo” z Tczewa, który zaprezentuje piękne kolędy i pastorałki, jednak na pewno nie zabraknie czasu na nasz wspólny śpiew. Chciałbym serdecznie prosić o przygotowanie ciast na tę okoliczność. Osoby, które zechcą się tego podjąć, proszę o skontaktowanie się ze mną. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Bóg zapłać!
   

 5. Od tego tygodnia rozpoczynają się w naszej parafii odwiedziny kolędowe. Cieszę się z tego, że będę mógł zanieść Boże błogosławieństwo do Waszych domów i razem z Wami pomodlić się. Kolędy będą zaczynać się w ciągu tygodnia o godz. 15:30, a w soboty o 10:30. Serdecznie poproszę o podstawienie samochodu na 15 minut przed rozpoczęciem. Plan kolęd dostępny jest na stronie internetowej [KLIKNIJ TUTAJ] naszej parafii oraz w gablotach ogłoszeniowych. Jeżeli będziecie chcieli przy okazji kolędy złożyć ofiarę, to przeznaczone one będą również w tym roku na kolejne nasze parafialne inwestycje remontowe. Jeżeli fundusze na to pozwolą, chciałbym w 2024 roku pomalować elewację kościoła w Pobłociu i wyremontować dach na kościele w Wolini. Jednocześnie trwać będą przygotowania dokumentacji do kolejnych etapów remontu kościoła parafialnego oraz gromadzenie środków na remont głównego dachu na kościele parafialnym. Ofiary przekazywane ministrantom przeznaczone będą dla nich samych oraz na organizację wakacyjnego wyjazdu służby liturgicznej. Jeżeli ktoś będzie chciał w ramach kolędy przygotować poczęstunek, bardzo proszę, aby był on skromny. Ceny są wysokie, a potrzeby Waszych rodzin też nie maleją. Pamiętajcie, że już spotkanie przy wspólnym stole jest wielką przyjemnością i powodem do wielkiej mojej radości i wdzięczności. Z nadzieją na miłe i owocne spotkania z góry za wszystko składam serdeczne Bóg zapłać!
   

 6. W czasie trwania kolęd Msze święte w dni powszednie odprawiane będą o godz. 9:00 z podziałem na miejscowości według dotychczasowego harmonogramu.
   

 7. Ze względu na trwające kolędy, nie będzie czwartkowej adoracji.
   

 8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W czwartek będzie modlić się o powołania, w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a sobotę do Niepokalanego Serca Maryi. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, a rozpocznę wyjątkowo od godz. 10:00. Nowych chorych proszę zgłaszać do czwartkowego wieczoru.
   

 9. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca, więc kolekta przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Za wszelkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
   

 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Agnieszkę Chojnowską i p. Kamilę Klawińską, w Pobłociu panie Marzenę i Julię Hinca oraz p. Joannę Tomaszewską, a w Wolini p. Justynę Miązek i p. Danutę Michałejko. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 11. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Kwidzińską (l. 83) z Cecenowa. Msze św. w intencji zmarłej zostaną odprawione w następującym porządku: • 31.01. o godz. 17:00 w Cecenowie – od Anety i Henryka; • 13.02. o godz. 17:00 w Pobłociu – od Teresy Królik; • 16.02. o godz. 16:30 w Cecenowie – od uczestników pogrzebu. Zmarł także śp. Zbigniew Kwidziński (l. 43) z Pobłocia. Jego pogrzeb będzie we wtorek (2.01.) o 13:00 w Pobłociu, a różaniec od soboty do poniedziałku (30.12.-1.01.) o 18:00 w Pobłociu. Naszych zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu!

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
22 czerwca 2024
Siostry i Bracia, W ubiegłym roku, w 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie
22 czerwca 2024
Trwa miesiąc czerwiec szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl