PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
05 października 2023
JUBILEUSZ 50-lecia utworzenia Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

W niedzielę, 1 października 2023 roku, obchodziliśmy w naszej parafii Jubileusz 50-lecia jej utworzenia, jako samodzielnie istniejącej, które miało miejsce dokładnie 2.10.1973 r. Wcześniej istniał w Cecenowie samodzielny wikariat, należący do parafii Stowięcino. Złożyliśmy dziękczynienie Panu Bogu za wszystkie lata Jego istnienia naszej parafii oraz za wszelkie dzieła, które w tym czasie się dokonały tak w sferze duchowej, jak i materialnej. Uroczystej Mszy świętej o godz. 12:00 przewodniczył Ks. Bp Arkadiusz Okroj, Biskup Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej. Słowa powitania Księdza Biskupa w imieniu parafian skierowali przedstawiciele Rady Parafialnej, natomiast podziękował przedstawiciel Rycerzy Kolumba z małżonką. W okolicznościowej homilii Ksiądz Biskup wskazał na naszą Patronkę - NMP Królową Wniebowziętą, jako na Matkę zatroskaną o swoje dzieci i prowadzącą nas do Chrystusa. Ksiądz Biskup poświęcił różańce dzieciom pierwszokomunijnym, a po Mszy świętej udzielił indywidualnego błogosławieństwa wszystkim obecnym dzieciom. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowy obrazek okolicznościowy z błogosławieństwem Księdza Biskupa. Bogu niech będą dzięki za minione lata oraz piękną okazję do świętowania! Poniżej krótka fotorelacja z uroczystości (fot. J. Pochodaj).

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

  • Akt zgonu,

  • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

  • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl