PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
01 czerwca 2024
IX NIEDZIELA ZWYKŁA (2.06.2024)
 1. Rozpoczął się czerwiec – miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy w dni powszednie w łączności z Mszą świętą; podczas oktawy Bożego ciała podczas procesji.
   

 2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Uroczystości „Bożego Ciała”. Bardzo dziękuję wyznaczonym rejonom kolędowym za przygotowanie ołtarzy. Dziękuję strażakom za niesienie baldachimu i asystowanie przy Najświętszym Sakramencie; także strażakom oraz policji dziękuję za kierowanie ruchem podczas przejścia procesji szosą; dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiaty oraz p. Bożenie Ceynowa za przygotowanie dzieci i opiekę nad nimi. Serdecznie dziękuję również ministrantom za ich piękną służbę. Za wszystko składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
   

 3. Do najbliższego czwartku (6.06.) trwa oktawa Bożego Ciała. W tym czasie wszystkie Msze święte odprawiane będą w Cecenowie w łączności z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Serdecznie zapraszam do udziału! Na zakończenie oktawy, w czwartek, pobłogosławię tradycyjnie wianki.
   

 4. Jutro, w poniedziałek 3.06., obchodzimy razem z rocznikiem święceń, 18. rocznicę Kapłaństwa. W związku z tym nie będzie jutro Mszy świętej. Serdecznie dziękuję za Waszą wyrozumiałość!
   

 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o powołania, a w I piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. w Cecenowie. Okazja do spowiedzi świętej będzie w piątek od 16:00 w Pobłociu i od 17:30 w Cecenowie. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w piątek, tym razem wyjątkowo od godz. 10:00 (nowych chorych proszę zgłaszać do czwartkowego wieczoru).
   

 6. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 7. Spotkania Matek Różańcowych odbędą się w tym miesiącu wyjątkowo w następnym tygodniu.
   

 8. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (4,50 zł), a także „Misje dzisiaj” (6 zł), dla dzieci „Świat misyjny” (5 zł) oraz czasopismo kobiet katolickich „List do pani” (7 zł). Zachęcam do lektury!
   

 9. Kolekta w minioną niedzielę przeznaczona była na nasze parafialne inwestycje. Zebraliśmy 1571 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary! W minionym tygodniu zostały zainstalowane w kościołach filialnych nowe wieczne lampki. Dziękuję za ich montaż panom Mariuszowi Czerwonce, Pawłowi Zięcikowi i Pawłowi Graczykowi.
   

 10. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”.
   

 11. Dziękuję za posprzątanie kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Teresę Szulc i p. Teresę Wilczyńską, w Pobłociu p. Katarzynę Klawikowską, p. Paulinę Modzelewską i p. Martynę Hirth, a w Wolini p. Ewę Kropidłowską i p. Bożenę Hływską. Bardzo proszę, aby zatroszczyć się o koszenie trawy wokół kościołów, także w Cecenowie. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 12. Plan peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy (podana data to dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 • niedziela (2.06.) – pp. Elżbieta i Tadeusz Skwara,

 • poniedziałek (3.06.) – p. Teresa Barańska,

 • wtorek (4.06.) – p. Elżbieta Łangowska,

 • środa (5.06.) – pp. Agnieszka i Paweł Nagórscy,

 • czwartek (6.06.) – pp. Katarzyna Rykwald i Zdzisław Kurczaba,

 • piątek (7.06.) – pp. Eewa i Bernard Bronk,

 • sobota (8.06.) – p. Teresa Röder,

 • niedziela (9.06.) – pp. Bogusława i Mirosław Stępkowscy.

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
21 lipca 2024
Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce obchody XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Z tej
13 lipca 2024
Od przyszłej niedzieli obchodzić będziemy w Kościele w Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl