PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
27 stycznia 2024
IV NIEDZIELA ZWYKŁA (28.01.2024)

 

 1. Zakończyliśmy tegoroczne wizyty duszpasterskie. Kolędowe błogosławieństwo przyjęły 274 rodziny. Z różnych powodów kolędy nie przyjęło 79 rodzin. Pragnę podziękować wszystkim za ten czas. Serdecznie dziękuję za miłą i radosną atmosferę we wszystkich domach, dziękuję za wszystkie poczęstunki tak na rozpoczęcie kolęd, jak i w czasie jej trwania oraz na zakończenie. Serdecznie dziękuję za złożone podczas kolęd ofiary na cele parafialne oraz te przekazane dla ministrantów. Serdecznie dziękuję także ministrantom za ich służbę podczas kolędowania. Niech Boże błogosławieństwo zaniesione do Waszych domów przepełnia Wasze rodziny w obfitości. Za wszystko wszystkim składam serdeczne „Bóg zapłać”!
   

 2. W najbliższy piątek obchodzimy w Kościele uroczystość Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte z poświęceniem świec w tym dniu o 16:00 w Wolini, o 17:00 w Pobłociu i o 18:30 w Cecenowie. Na Mszę świętą do Cecenowa zapraszam dzieci pierwszokomunijne z rodzinami – poświęcę dzieciom świece. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kolekta w piątek przeznaczona będzie na zakony klauzurowe.
   

 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W czwartek będziemy modlić się o powołania, w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. w Cecenowie, a sobotę do Niepokalanego Serca Maryi. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość proszę, aby ze spowiedzi pierwszopiątkowej skorzystać przed Mszami świętymi. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Nowych chorych proszę zgłaszać do czwartkowego wieczoru.
   

 4. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św. do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 5. Jest jeszcze do nabycia bieżący numer „Pielgrzyma” (4,50 zł). Zachęcam do lektury!
   

 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Renatę Seńków i p. Dominikę Urban, w Pobłociu p. Anetę Grzegorczyk, p. Agnieszkę Czyżewską i p. Marię Pruszkiewicz, a w Wolini p. Barbarę Nicewicz i p. Joannę Kopeć. Bardzo proszę, aby po święcie Matki Bożej Gromnicznej uprzątnąć w naszych kościołach świąteczny wystrój. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 7. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Agnieszkę Chojnowską (l. 37) z Cecenowa. Msze święte w jej intencji zostaną odprawione w Cecenowie w następującym porządku: • 28.02. o godz. 17:00 – od uczestników pogrzebu; • 15.03. o godz. 16:30 – od koleżanki; • 5.04. o godz. 18:00 – od Mirosława i Magdaleny Chojnowskich. Naszą zmarłą siostrę polecajmy Bożemu miłosierdziu!
   

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
21 lipca 2024
Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce obchody XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Z tej
13 lipca 2024
Od przyszłej niedzieli obchodzić będziemy w Kościele w Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl