PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
20 kwietnia 2024
IV NIEDZIELA WIELKANOCY - DOBREGO PASTERZA (21.04.2024)
 1. W najbliższy wtorek obchodzimy w Kościele Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, a także naszego kościoła filialnego w Pobłociu. Zapraszam serdecznie na Mszę świętą z tej okazji na godz. 17:00 do Pobłocia, która sprawowana będzie zwłaszcza w intencji Parafian z Pobłocia, lecz nie tylko.
   

 2. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Zapraszam zatem serdecznie na Mszę świętą dla dzieci do Cecenowa na godz. 9:00.
   

 3. Zapraszam na spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Częstochowy. Odbędzie się ono w środę (24.04.) o godz. 17:45 w kościele parafialnym. Bardzo proszę, aby w miarę możliwości, byli obecni wszyscy zapisani. Osoby, które jeszcze nie uregulowały należności za pielgrzymkę, proszę, aby to uczyniły podczas spotkania.
   

 4. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 5. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”.
   

 6. W najbliższą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary!
   

 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Gabrielę Bigus i p. Iwonę Grzybowską, w Pobłociu p. Mirosławę Nowak, p. Justynę Klawikowską i p. Annę Drusch, a w Wolini p. Annę Wilczyńską i p. Irenę Marcinkowską. Bardzo proszę, aby zatroszczyć się o koszenie trawy wokół kościołów. Proszę w tym względzie o pomoc także w Cecenowie. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 8. Plan peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy (podana data to dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 

 • niedziela (21.04.) – p. Gabriela Dawidowska,

 • poniedziałek (22.04.) – pp. Irena i Marian Marchewka,

 • wtorek (23.04.) – pp. Bożena i Edward Jaromij,

 • środa (24.04.) – pp. Alicja i Leszek Śmielak,

 • czwartek (25.04.) – pp. Agnieszka i Piotr Łyszyk,

 • piątek (26.04.) – p. Barbara Nicewicz,

 • sobota (27.04.) – p. Zbigniew Stenka,

 • niedziela (28.04.) – pp. Teresa i Stanisław Stolc.

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl