PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
23 grudnia 2023
IV NIEDZIELA ADWENTU (24.12.2023)
 1. Dobiegł do końca tegoroczny Adwent. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestniczącym w roratach, a zwłaszcza dzieciom i ich rodzicom, którzy o to się zatroszczyli. Niezwykle doceniam także obecność dorosłych. Bóg zapłać!
   

 2. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy dołączyli do naszej adwentowej akcji „Paczuszka dla maluszka”. Przekazane przez Was dary zostaną  najbliższym czasie przekazane do Fundacji Małych Stópek. Bóg zapłać!
   

 3. Cały czas można nabyć małe świece wigilijne Caritas (13 zł), kalendarze parafialne (15 zł) i opłatki na stół wigilijny (ofiara dobrowolna). Wszelkie ofiary za opłatki i kalendarze przeznaczone będą na kolejne inwestycje remontowe w naszej parafii. Serdecznie dziękuję za składane ofiary: Bóg zapłać!
   

 4. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Rozpoczniemy ją już dzisiaj wieczerzą wigilijną w naszych domach, podczas której postarajmy się o jej chrześcijański charakter przez wspólną modlitwę, odczytanie fragmentu z Pisma Świętego o narodzeniu Chrystusa, a także przez wspólny śpiew kolęd. Zachowajmy dzisiaj wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pasterki odprawię w następującym porządku: o godz. 22:00 w Pobłociu, a o północy w kościele parafialnym w Cecenowie, na którą szczególnie serdecznie wszystkich zapraszam. W poniedziałek i wtorek (25 i 26.12.) – w „pierwsze i drugie święto” – Msze święte odbędą się według stałego porządku niedzielnego (9:00 w Cecenowie, 10:45 w Pobłociu, 12:10 w Wolini). W „drugie święto” po Mszach świętych będzie zbiórka do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
   

 5. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w miniony piątek pomogli w przygotowaniu naszych kościołów na Uroczystość Bożego Narodzenia. Dziękuję za ofiarowanie i dostarczenie choinek (również na plebanię) oraz ozdób i lampek choinkowych, za przygotowanie świątecznych dekoracji w kościołach i piękne wystrojenie naszych świątyń (dziękuję także zaangażowanym kandydatom do bierzmowania oraz rodzinom dzieci komunijnych). Dziękuję także za ofiarowane dary na plebanijny stół. Bóg zapłać!
   

 6. Zapraszam na czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w godz. 19:00-20:00.
   

 7. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, a jednocześnie Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, dlatego serdecznie zapraszam rodziny z dziećmi na Mszę świętą dla dzieci do Cecenowa na godz. 9:00.
   

 8. Z racji przypadającego w przyszłą niedzielę ostatniego dnia roku kalendarzowego, podczas wszystkich Mszy świętych odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy” w dziękczynieniu Panu Bogu za wszystko, co dzięki Jego łaskawości otrzymaliśmy. Serdecznie zapraszam!
   

 9. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje. Już dziś składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary.
   

 10. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). Tematem przewodnim są narodziny Jezusa Chrystusa. Przeczytamy o Mesjaszu, który przyniósł pokój, a także o tradycji szopek bożonarodzeniowych. W innym artykule ks. Augustyn Eckmann przekonuje, abyśmy uwierzyli w Bożą miłość i pragnęli piękniejszego życia, pełnego miłości braterskiej i siostrzanej oraz zawsze byli pełni nadziei na lepsze jutro, na zwycięstwo dobra, prawdy i piękna. Poza tym wiele interesujących felietonów i ciekawostek. Jest także najnowszy numer czasopisma „Misyjne drogi” (7 zł). Zachęcam do lektury!
   

 11. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym panie Anny Wicińskie, w Pobłociu p. Elżbietę Wieczorek, p. Eugenię Nowak i p. Annę Sobol, a w Wolini p. Lucynę Jaromij i p. Beatę Soldatk. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 12. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

Intencje mszalne
 

Ks. Karol Gierszewski

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
21 lipca 2024
Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce obchody XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Z tej
13 lipca 2024
Od przyszłej niedzieli obchodzić będziemy w Kościele w Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl