PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
20 stycznia 2024
III NIEDZIELA ZWYKŁA (21.01.2024)

 

 1. Przed nami ostatnie dni odwiedzin kolędowych, a tym samym ostatnia w tym roku szansa, aby przyjąć kolędowe błogosławieństwo domu. Kolędy zaczynają się o godz. 15:30. Serdecznie proszę o podstawienie samochodu na 15 minut przed rozpoczęciem. Plan kolęd ze wszystkimi szczegółowymi informacjami dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii. W ostatnim dniu kolędowania wyznaczone są tzw. wstępy dodatkowe dla tych rodzin, które z różnych względów nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Można zgłaszać się do wtorku wieczorem. Ofiary przekazane podczas kolędy przeznaczone będą na kolejne nasze parafialne inwestycje remontowe. Ofiary przekazywane ministrantom przeznaczone będą dla nich samych oraz na organizację wakacyjnego wyjazdu służby liturgicznej. Serdecznie dziękuję za wszystkie dotychczasowe kolędowe spotkania i przygotowane poczęstunki, a jednocześnie niezmiennie proszę, aby były one skromne, gdyż już samo spotkanie z Wami przy wspólnym stole jest dla mnie wielką radością i powodem do wdzięczności. Z nadzieją na miłe i owocne spotkania z góry za wszystko składam serdeczne „Bóg zapłać”!
   

 2. Jeszcze w tym tygodniu nie będzie Mszy świętych w poniedziałek w Wolini i we wtorek w Pobłociu. W środę Msza św. w Cecenowie o godz. 9:00, a od czwartku wracamy do stałej pory Mszy świętych o godz. 17:00.
   

 3. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św. do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 4. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, a więc zapraszam wszystkie rodziny z dziećmi, a zwłaszcza rodziny dzieci pierwszokomunijnych, na Mszę świętą dla dzieci do Cecenowa na godz. 9:00. Poświęcone zostaną i przekazane dzieciom książeczki oraz Pisma Święte.
   

 5. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (4,50 zł). Tematem numeru jest święto Ofiarowania Pańskiego, będące także Dniem Życia Konsekrowanego. Z kolei w artykule „Medytacja ekumeniczna” przeczytamy o Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Znajdziemy też artykuł pt. „Specjaliści od lepszego życia” z podpowiedzią, gdzie szukać pomocy podczas życiowych trudności. Dowiemy się również o peregrynacji relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. W naszej diecezji będziemy mieli okazję oddać cześć Błogosławionym oraz pomodlić się za ich wstawiennictwem od 27 stycznia do 3 lutego. Zachęcam do lektury!
   

 6. Z racji przypadającej za tydzień ostatniej niedzieli miesiąca, kolekta przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. W minionym tygodniu zainstalowany został na plebanii alarm antywłamaniowy, którego koszt wyniósł 4420 zł. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary, dzięki którym możemy realizować kolejne zadania. Bóg zapłać!
   

 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Marzenę Łosiak i p. Beatę Czechowicz, w Pobłociu p. Ryszarda Kwidzińskiego, p. Katarzynę Królik i p. Aleksandrę Szczur, a w Wolini p. Danutę Mańkowską i p. Dorotę Budzińską. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 8. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

 9. Zmarła śp. Agnieszka Chojnowska (l. 37) z Cecenowa. Pogrzeb odbędzie się we wtorek (23.01.) o godz. 11:00 w Cecenowie, a różaniec odmawiany będzie jeszcze dziś i jutro (21-22.01.) o godz. 18:00 w kościele w Cecenowie. Naszą zmarłą siostrę polecajmy Bożemu miłosierdziu!
   

Intencje mszalne i plan kolęd

ks. Karol Gierszewski

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
21 lipca 2024
Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce obchody XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Z tej
13 lipca 2024
Od przyszłej niedzieli obchodzić będziemy w Kościele w Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl