PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
02 marca 2024
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (3.03.2024)
 1. Trwa Wielki Post. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne. Drogę Krzyżową odprawiamy wszędzie w łączności z Mszą świętą: w Wolini w czwartki o 17:00, w Cecenowie w piątki o 16:30 i w Pobłociu w piątki o 18:00. Podczas Mszy świętych po Drogach Krzyżowych zbieramy jałmużnę postną. Za udział w Drodze Krzyżowej można każdorazowo uzyskać odpust zupełny. Dzieci pierwszokomunijne i kandydatów do bierzmowania proszę, aby obecność na Drogach Krzyżowych potraktowały obowiązkowo. Gorzkie żale śpiewamy w każdą niedzielę podczas Mszy świętych.
   

 2. W tym tygodniu zapraszam wszystkie Matki Różańcowe na Msze święte w ich intencjach ze zmianą tajemnic na godz. 17:00 do Wolini w poniedziałek, do Pobłocia we wtorek i do Cecenowa w środę.
   

 3. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszam na tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Aleksander Lipkowski z Nowej Wsi Lęborskiej. Odbędą się one w dniach 18-20 marca. Bardzo proszę, aby tak zorganizować sobie czas, by móc w pełni w nich uczestniczyć. Msze święte w rekolekcje będą o 16:00 w Wolini, 17:30 w Pobłociu i o 19:00 w Cecenowie.
   

 4. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św. do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 5. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Adrian Grzybek (zam. w Cecenowie) i Joanna Łukawska (zam. w Lubocieniu – par. Śliwice) – zap. II. Jeżeli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami i uniemożliwiających zawarcie małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego duszpasterza.
   

 6. W minioną niedzielę kolekta przeznaczona była na nasze parafialne inwestycje. Zebraliśmy 1939 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!
   

 7. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (4,50 zł). Tematem numeru jest artykuł „Akademia Modlitwy”, który ma nam pomóc przygotować się̨ do dobrego przeżycia Roku Jubileuszowego 2025. W artykule „Cystersi w Pelplinie” przeczytamy o początkach przybycia zakonu cysterskiego do Pelplina. Dowiemy się też o ogólnopolskim proteście rolników, którzy walczą nie jednak tylko o swoją przyszłość́, ale także o to, by kłopoty producentów żywności prędzej czy później nie odbiły̨ się̨ również̇ na konsumentach. Zachęcam do lektury!
   

 8. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

 9. Dziękuję za posprzątanie naszych świątyń. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Małgorzatę Hinca i p. Martę Mocek, w Pobłociu p. Annę Obidzińską, p. Iwonę Sonntag i p. Alicję Majsak, a w Wolini p. Agnieszkę Nagórską i p. Katarzynę Rykwald. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 10. Plan peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy na najbliższy tydzień (podana data oznacza dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny): 

 • niedziela (3.03.) – pp. Ilona i Krzysztof Oborscy,

 • poniedziałek (4.03.) – pp. Monika i Robert Kulas,

 • wtorek (5.03.) – p. Irena Rybakowska,

 • środa (6.03.) – p. Jadwiga Kupis,

 • czwartek (7.03.) – pp. Marzena i Zbigniew Łosiak,

 • piątek (8.03.) – pp. Barbara i Kazimierz Czoska,

 • sobota (9.03.) – pp. Renata i Bogdan Seńków.

 • niedziela (10.03.) – p. Wioletta Wolska.

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl