PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
13 kwietnia 2024
III NIEDZIELA WIELKANOCY (14.04.2024)
 1. W imieniu Rycerzy Kolumba chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy dostarczyli załom na zbiórkę przeznaczoną na cele charytatywne. Udało nam się zebrać ok. 1,5 tony. Bóg zapłać!
   

 2. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 3. W najbliższych dniach prowadzone będą w Wolini prace drogowe uniemożliwiające dojazd do kościoła. W związku z tym, że na czwartek nie została zgłoszona żadna intencja, Msza święta w tym dniu się nie odbędzie.
   

 4. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (4,50 zł). Temat numeru poświęcony jest poszukiwaniu Dobrego Pasterza. Niedziela Dobrego Pasterza w Kościele katolickim obchodzona jest w IV niedzielę wielkanocną, rozpoczynającą jednocześnie Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Módlmy się o nowe powołania, ponieważ Jezus Chrystus nieustannie szuka uczniów mogących odpowiedzieć na Jego wezwanie. Przeczytamy również o tym, że „Jezus powstał z martwych i żyje”, a rzeczywistość zmartwychwstania nie umiera. Dowiemy się też o tym, że gwałtowny postęp technologiczny przekształca naszą codzienność́ w sposób, który jeszcze dekadę temu wydawał się̨ niemożliwy, a „Sztuczna inteligencja to już nie science fiction”. Poza tym wiele interesujących felietonów i ciekawostek. Dobrej lektury!
   

 5. Jest jeszcze ostatnia szansa, aby zapisać się na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 1-2 maja 2024 roku. Przypominam, że koszt wyjazdu wynosi 250 zł/os. i obejmuje przejazd oraz nocleg w pokojach 2-osobowych z łazienką. Lista zostanie ostatecznie zamknięta w środę (17.04). Jeszcze raz serdecznie zapraszam!
   

 6. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Patryk Pikul z Pobłocia i Adrianna Łaś z Kęt (zap. II). Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, uniemożliwiających zawarcie małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego duszpasterza.
   

 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Ewę Kopeć i p. Sylwię Wieczorek, w Pobłociu p. Angelikę Puppel oraz panie Bożenę i Ewelinę Reńkas, a w Wolini p. Ewę Kostrubiec i p. Martynę Röder. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 8. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”.
   

 9. Plan peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy (podana data to dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 

 • niedziela (14.04.) – pp. pp. Teresa i Janusz Milewczyk,

 • poniedziałek (15.04.) – pp. Danuta i Andrzej Puzdrowscy,

 • wtorek (16.04.) – pp. Weronika i Jacek Kwidzińscy,

 • środa (17.04.) – p. Marian Lewandowski,

 • czwartek (18.04.) – pp. Aldona i Andrzej Jesiołowscy,

 • piątek (19.04.) – pp. Agata i Dariusz Rzepka,

 • sobota (20.04.) – pp. Dorota i Andrzej Domańscy,

 • niedziela (21.04.) – p. Gabriela Dawidowska (Wolinia).

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl